Mr. Lawn – vřetenové sekačky

Firma na prodej vřetenových sekaček pro domácí trávníky. Koncept postavený na internetovém prodeji doplněný o výhody kamenných prodejen a nadstandardní služby.

Když jsem se v roce 2007 rozhodl pod vlivem okolností začít prodávat vřetenové sekačky na trávu značky ATCO, měl jsem jistou představu, jak by se mohl podnikatelksý záměr ubírat. Přesto jsem to bral s velkou rezervou a nechtěl jsem své jméno příliš s tímto spojovat. Byl jsem v pozadí a nikde jsem se neprezentoval.

Přestože jsem věděl jaký je potenciál trhu a prodejní cíl jsem si pro první rok stanovil „opatrně“, stejně jsme prodali pouze desetinu z tohoto cíle… Časem jsem zjistil, že za počátečním pomalým rozjezdem byl jistý paradox. Ten spočíval v tom, že nikdo z těch co toužili po dokonalém trávníku, ani netušili, že existuje nějaká vřetenová sekačka s motorem, která by šla používat pohodlně na normální zahradě. A není se co divit, vždyť já jsem dělal diplomovou práci na téma, kde jsem se zabýval především vřetenovými sekačkami, sice pro golfová hříště, ale i tak jsem nikde na ATCO nenarazil.

Je těžko pochopitelné, že ATCO (vřetenové sekačky) nikdo pořádně v Evropě (mimo Velkou Británii) neprodával. Nikdo nechtěl věřit, že si může koupit takový zázrak. Je to asi jako byste byli v Německu a zjistili jste, že tam nikdo neprodává Porsche. Chápali byste to? Hledali byste za tím nějaký háček? Byli byste nedůvěřiví? A kdybyste zjistili, že je to jen shoda okolností, váhali byste, zda se toho chytit nebo neváhali? Obzvlášť, když víte o Německu a autech to, co víte…

V říjnu 2013 definitivně opuštím tento projekt zcela závislý na zahraničním dodavateli ALLETT, který o vřetenových sekačkách ví tolik, jako já před 10 lety…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: