Proč vím víc?

od věky věků znali obchodníci svého zákazníka osobně.
Od dávných věků znali obchodníci svého zákazníka osobně.

Občas se mi kolegové diví, proč svážím a rozvážím sekačky na posezónní servis sám. Ale ono to má logiku a toto cestování za zákazníky od Aše až po Prešov je pro mě cenné. Za chvilku to vysvětlím.

Brzy spustíme nový eshop a s jeho nastavováním jsem otevřel otázku, zda umožnit nakupovat i neregistrovaným zákazníkům nebo nedělat kompromisy a nákup neregistrovanými úplně zakázat. Jsem zastáncem přímého marketingu, obchodu. To znamená, že chci znát svého zákazníka a i já umožňuji, aby mě zákazníci poznali, aby mi viděli do „krámu“. Je to jednoduché, jsme specializovaná firma, a tudíž chceme se svými zákazníky být na jiné úrovni, než je obvyklé.

Ano, jde nám stejně jako ostatním o to prodat. Ale abychom tomu samému zákazníkovi za 10 let mohli prodat znovu, chceme znát jeho starosti s trávníkem, chceme vědět, co řeší. Během těch deseti let, se budeme snažit nastavit služby tak, abychom Vám všem ušetřili čas, a pokusíme se vyvinout takové produkty, které Vás budou dále těšit, a opět nakoupíte u nás.

Od neznámého zákazníka se nic nedozvíme, jednou prodáme, ale tím to končí. My chceme dialog. Proto za každý nákup v novém eshopu dostanete body, které Vám zlevní další nákupy. Body získáte i za doporučení nového potenciálního zákazníka. Budeme Vás odměňovat za to, že nám poskytnete informace o sobě, nebo za doporučení.

A už asi tušíte, proč jezdím na posezónní servis k Vám domu. Ano, zajímá mě, kde žijete, jaký máte trávník, chci Vás poznat osobně, poslechnout si, co řešíte, případně Vám řeknu, co řeším já. Pár vět, pár základních informací. Ale každou zimu zvládnu navštívit cca 100 zákazníků x 7 let, to už je slušná databanka informací o svých zákaznících.

Ano, používám postupy, které si nemůže dovolit každý. Obvykle to funguje v B2B, ale pro B2C už je to hodně netradiční.

PS: Kdo má zájem být online, najde mě na Twitteru @TomasSena1

 

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: