Myšlenkový trust

Macintosh
Napoleon Hill ví, proč muži dosahují úspěchů až po čtyřicítce. Ne jinak tomu bylo u Steva Jobse.

Henry Ford ve svých 28 letech nastoupil do firmy Thomase Alva Edisona, kde se vypracoval. Ve 33 letech si postavil svůj první automobil. Ale až ve 40 letech založil Ford Motor Company.

Ferdinand Porsche se ve 21 letech stal blízkým spolupracovníkem Jacoba Lohnera, výrobce luxusních kočárů. Ve svých 31 letech stal technickým ředitelem společnosti Austro-Daimler. Po dalším vývoji a změně několik zaměstnavatelů si v 56 letech založil vlastní společnost Dr. Ing. h.c. F. Porsche Gesellschaft mit beschränkter Haftung, Konstruktionen und Beratungen für Motoren und Fahrzeugbau. 

Tomáš Baťa založil svou první společnost v 18 letech. Ve 29 letech odjel do USA a inspiroval se tam hromadnou výrobou. V svých 50 letech, poté, co se inspiroval pásovou výrobu od Forda, dostal teprve společnost Baťa na vrchol.

Steve Jobs ve 21 letech založil společnost Apple spolu se Stevem Wozniakem. Ve 29 letech uvedl na trh počítač ovládaný myší. Ve 30 letech byl vyhozen ze společnosti Apple. Ve 42 letech se vrací do vedení Applu. Ve 43 letech uvedl na trh počítač Mac. Ve 46 letech uvedl na trh iPod. V 52 letech uvedl na trh iPhone. A v 55 letech iPad.

Bill Gates uvedl Window 95 ve svých 45 letech a PC se rozšířily do celého světa. Kde by byl Bill Gates, kdyby se nekamarádil s Paul Allenem? A to navíc Bill nepocházel ze zrovna chudé rodiny…

Tak zaprvé, je klíčové spolupracovat s lidmi s větší mozkovou kapacitou než máte sami. Za druhé, je potřeba zvládnout svou sexuální energii. Když jdete za svým snem, je potřeba být maximálně koncentrovaný a nenechat svůj mozek vyrušovat každou „sukní“. Což aspoň část mužů zvládne právě až po 40 roce života. Někteří se s tím trápí až do smrti 🙂

Proč oni to zvládli? Možná proto, že výše uvedení muži se oženili s dobrými ženami, které jim vytvořily rodinné zázemí. Faktor, který se v Česku často podceňuje.

Vrátím se, ale ke spolupracovníkům. Lidé s větší mozkovou kapacitou musí mít zase dobrý důvod spolupracovat s vámi. V tomto případě je potřeba mít vysokou emoční inteligenci (schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců). Mnohdy to však znamená být blázen do toho, co děláte. Neuhnout z cesty a jít si za svým. Pak ostatní můžete přesvědčit, že s vámi mají jít, spolupracovat.

Nemrhejte časem, ale také neočekávejte úspěch ze dne na den a ještě bez práce. Nikdo z výše jmenovaných se nevyznačoval povalováním, tlacháním, kafíčkařením, náročnými koníčky. Pro všechny byla jejich práce i zábavou a vnitřním naplněním. A přesto jim trvalo 40 až 50 let z jejich života, než dosáhli na vrchol, z kterého je už nikdo nemohl za jejich života sesadit. Výše uvedení muži jednoduše změnili svět.

Někdy v mých 20 letech jsem si při usínání vymyslel takové motto: „Všechno má svůj čas. Stačí si to uvědomit.“ To mi změnilo život, uklidnil jsem, zlepšilo se mi zdraví, imunita, nepanikařím ani v krizových situacích, jdu svou cestou, snažím se rozhodovat o svém životě sám.

 

 

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: