Sekačkám biosložky nechutnají, dopřejte jim 98/100

petrol
Pro své vřetenové sekačky s motorem Kawasaki používejte benzín s vyšším oktanovým číslem.

Dlouhodobé vyhodnocování našich záznamů ze servisu přineslo potvrzení, že v posledních třech letech se hromadí problémy se zaneseným karburátorem u obecně nejrozšířenějších sekačkových motorů.

Dle expertů je to důsledkem významného podílu biosložek v benzínu natural 95. Tyto biosložky se právě usazují v jemných částech karburátoru a následně dochází k nepravidelnému chodu motoru.

Takto zanesené karburátory je velmi obtížné a časově náročné čistit. Tím se se celý servis prodražuje a v důsledku může dojít i na nutnost výměny celého karburátoru. Mnohdy s čištěním karburátoru servis tráví i 3x více času než s celou sekačkou.

Protože chceme, aby Váš stroj fungoval, co nejlépe a Vaše náklady na servis se držely při zemi, přistoupili jsme k tomuto doporučení. Prosím řiďte se tímto doporučením a Vaše sekačka bude lépe sloužit.

Všem majitelům benzínových vřetenových sekaček, kteří využívají servis Swardman, doporučujeme používat benzín natural s vyšším oktanovým číslem (100).

One Reply to “Sekačkám biosložky nechutnají, dopřejte jim 98/100”

  1. Jelikož mě toto také potkalo s Edwinem, tak jsem sháněl benzín bez biosložky a zjistil jsem, že i 100 octanové paliva (Maxxmotion 100) obsahují biosložku, ale už to není biolíh, nýbrž ETBE. Tato biosložka nemá negativní vlastnosti jako biolíh, předevšim krátkou skladovatelnost a velkou citlivost na vázání vody. Paliva s octanovým číslem 98 mohou obsahovat i biolíh, takže je lepší opravdu brát 100 octanové (Maxxmotion 100, Verva 100).

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: