Broušení vřeten – to pravé know-how

IMG_4977 - kopie.jpgVloni jsme celé léto řešili, jak zajistit 100% přesnost nabroušení vřetene a spodního nože. Konec konců, v preciznosti střihu je největší deviza vřetenových sekaček. Jednotliví dodavatelé nebyli schopní vyhovět našim představám a vyrobit dvě série ve stejné kvalitě. Vždy bylo poznat, že u brusky stál někdo jiný.

Abychom snížili zmetkovitost, pořídili jsme si dvě velké poctivé brusky, jednu tzv. na kulato a jednu na plocho. K tomu jsme zaměstnali zkušené fachmany, kteří dokáží zvolit správnou rychlost broušení, aby výsledek ladil na jednotky tisícin milimetru. Přesně takovou přesnost vyžadujeme pro vřetena Swardman.

Kvalita střihu vřetene je závislá na třech částech – dvou svařencích (vřeteno a výztuha spodního nože) a na samotném spodním noži. Každý tento prvek musí být sám o sobě maximálně přesně vyrobený, protože odchylky by se načítaly a sladit pak tři věci na tisíciny milimetru je takřka nemožné.

Dalším faktorem, se kterým je třeba počítat je vzniklé napětí v materiálu při svařování, které pokaždé výslednou přesnost ovlivní jiným způsobem.

Abychom byli s kvalitou navýsost spokojeni, museli jsme změnit technologii výroby vřeten. Museli jsme začít svářet v nových přípravcích, které zamezí odchylkám. A nakonec jsme museli přidat větší počet broušení spodního nože.

Možná to každý neví, ale často se ta samá kvalita železa chová jinak. Proto je potřeba osobní přístup, dlouholetá zkušenost a pečlivé oko, aby byl každý výstup v nejvyšší kvalitě. Tady se ruční práce nedá nahradit robotem…

Před tím, než se celá sekačka zabalí na cestu k zákazníkovi, prochází vřeteno trojí kontrolou. Poslední kontrola probíhá těsně před zabalením, kdy zkušený tester vřeteno roztočí do provozních otáček a kontroluje nejen kvalitu střihu v celé šíři záběru ale například i hlučnost. Nežádoucí hluk vřetene může být signálem, že něco není v pořádku.

Nejvíc se všichni těšíme z toho, když vřeteno při otáčení kolem své osy jen lehce ševelí o spodní nůž…to je pak rajská hudba pro uši. Za osm let, co s vřetenovými sekačkami pracuji, jsem nezažil tak perfektně nabroušená a seřízená vřetena z výroby. Skvělá práce, Swardmane!

Tomáš Šena, ředitel Swardman

7 Replies to “Broušení vřeten – to pravé know-how”

  1. Mám na Vás dotaz. Mám vyčesávací kazetu, 6ti nožovou kazetu a vertikutátor rád bych 10ti nožovou kazetu a ještě bych koupil jednu. Poradíte jakou?
    Zahrádku mám malou cca150m2 trávník založen minulý rok.
    Děkuji Vlada

  2. Dobrý den Vláďo, mohl byste zkusit ještě rotační kartáč. Ten je dobrý pokud trávník pískujete, nebo na velmi jemné čištění od drobných nečistit, např. po zimě. Tomáš

  3. Pane Šeno díky, tajně jsem v to doufal. Kartáč byl také můj favorit. Ale někdy je lepší se zeptat u kováře než u kováříčka.
    Hezký den Vlada

  4. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aká trieda ocele sa používa na výrobu spodného noža? Vopred ďakujem za odpoveď. Marián

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: