Všechno má svůj čas, bez tlaku jde vše lépe.

Schopní lidé se neradi degradují neschopnými myšlenkami a nezáleží, zda jsou jejich či druhých. A člověk, který dělá, co ho baví, tak to dělá, jak nejlépe umí. Proč byste dělali, co vás baví, mizerně? Kdyby to tak bylo, tak by vás to přeci přestalo bavit.

Po představení Jaroslava Duška „4 dohody“, jsem si zrevidoval život. Hodně věcí, které jsem dlouhodbě cítil, že nejsou normální se ukazuje, že skutečně nejsou normální. Čistil jsem si hlavu a ukázalo se, že v oblasti podnikání mám jeden špatný blok, který mě sice motivuje k velkému úsilí, ale současně vytváří vnitřní tlak, který v důsledku může působit kontraproduktivně.

Ano, je dost lidí, kterým chci ukázat, že moje cesta podnikání je správná. Sice jdu trnitější cestou, ale za to je delší… Vzhledem k tomu, že nepodnikám, abych rychle zbohatnul, ale proto, že chci vytvořit trvalé hodnoty a systém, který bude schopný generovat trvalé zisky i v horizontu desítek let. Už chápu, že někomu něco dokazovat je krátkozraké, lepší pro mě bude dělat věci, tak jak odpovídají dané situaci. Spoustu vlivů nelze dopředu předvídat, pak jakékoliv hmatatelné cíle jsou ztrátou času. Za mnohem efektivnější je jít určitým směrem a po cestě dělat jednu lepší věc za druhou, podle akutálních příležitostí. Primárně jsem nechtěl prodávat sekačky, také jsem neměl v plánu v roce 2012 vyrábět sekačky, také jsem neměl v plánu prodávat sekačky pro fotbalová hřiště… Ale byla by chyba těchto příležitostí nevyužít.

Mám pocit, že jsem za poslední 3 měsíce narazil na nečekaně hodně lidí, kterým jsou moje myšlenky sympatické a cesta, kterou jdu je podobná té jejich. Jsou to lidé, kteří se chtějí podílet na kvalitním projektu a svými zkušenostmi z jiných oborů mě neuvěřitelně obohacují. Tím, že mám to štěstí spolupracovat s těmito schopnými lidmi, záskává můj projekt sekaček nové dimenze. A díky těmto nevykalkulovaným specialistům se daří plnit nastavené cíle a držet správný směr.

Budu dál dělat sekačky, jak nejlépe umím, pak není možnost, že si nesplním své sny. Už to není motivované někomu něco dokázat, ale tím dělat dál to co mě baví a vím, že mám předpoklady posunout péči o trávníky o úroveň až dvě dál ve prospěch krásných trávníků a jejich majitelů.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: