Anglický trávník od ŠENA greenkeeping

Trávník po třech letech péče ŠENA greenkeeping
Tři roky anglické péče na jednom místě

Hodně příspěvků jsem psal o sekačkách a o trávnících jsem toho zatím moc nenapsal. Pokusím se to napravit…

Rozklikněte si obrázek vedle, abyste viděli detailněji rozdíly v trávnících. Mezi jednotlivými snímky na této zahradě uplynuly tři roky. A jedná se pořád o jeden a ten samý trávník. Žádný roundup, ani sloupnutí trávníku nebylo provedeno. To není nový trávník! To je vypečovaný trávník mojí technologií.

Moc trávníky nefotím, není na to čas, takže nemám zdokumentované všechny takové přerody. Ale naše nejčastější zadání od klienta je, „chci anglický trávník“. A když vím, jak na to, pak už to je pouze otázka času a peněz klienta… Kdo je však trpělivý a navíc dá na moje rady, ten bezpodmínečně zažije za pár měsíců pocit anglického lorda 🙂

Ze začátku, když převezmeme zanedbaný trávník do svých rukou, tak klienti občas zavolají a domáhají se rychlějšího posunu, nebo pochybují o naší technologii a dávají kontrolní dotazy. Ale jakmile se opticky trávník začne lepšit, klient se postupně uklidňuje, pak je spokojený, začne nás chválit a ve finále nám zcela důvěřuje.

Když jsem začínal a neměl jsem dost zkušeností, tak jsem si výsledky nebyl vždy jistý, pak jsem začal panikařit a začal jsem dělat věci, které nebylo potřeba dělat. Dnes, když už jsem viděl pod našima rukama přerod stovek trávníků, mám už jistotu, že naše postupy a technologie vždy fungují.

Když trávník zakládám sám, vím, co je pod povrchem, dokážu to ovlivnit, pak je výsledek nejlepší. Ale když máte klienta, který utratil za poslední roky u jiných firem stovky tisíc a podloží je každých pět metrů jiné, nechce se mi jít cestou, dejte mi 500 tis a já vám založím nový trávník. Pro mě je větší výzva z trávníku, který je mnohdy horší než louka za plotem (nic proti loukám nemám, louka nechť je loukou) chci vypiplat hustý, zelený nízký pažit, nad kterým se budou majitele rozplívat.

Pak se také stane to, že přijde na trávník jejich návštěva a užasne. V okamžiku, kdy někdo z venku, pochválí majitelům trávník, je moje mise splněna. Jsem štastný, protože výsledek pochválil někdo nezaujatý. Pro mě to je odměna, protože jsem nezklamal důvěrů zákazníka a naopak, potvrdilo se, že je zákazník schopný, protože si dokázala vybrat konečně firmu, která splnila jeho požadavek.

Zakazník, kterému patří zahrada z fotek, mi řekl: „Chci nejlepší trávník v obci.“ A já na to: „Tak to máme stejný cíl!“

One Reply to “Anglický trávník od ŠENA greenkeeping”

  1. O trávnících nepíšu tolik, protože ty mi dělají radost. O komplikovaných věcech se píše lépe 🙂 Proto tolik o sekačkách. Ale sekačka je jen prostředek k pěknému trávníku…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: