Koš na trávu – usvědčuje

Uložení koše, způsob, jak ukázat, že nevím, co dělám.
Uložení koše, způsob, jak ukázat, že nevím, co dělám.

Zavěšení koše na trávu, může být způsob, jak ukázat, že nevím, co dělám. Hodně zákazníků se začalo dívat na videa na YouTube, která jsou oficiálními videi ALLETT. A následně si mi začaly hromadit připomínky od zákazníků, že pořád chodí vysýpat koš s trávou. Přitom já se stejnou sekačkou pošeču obvykle minimálně 300 m2, než ho musím vysypat.

Podíval jsem se tedy na videa Allettu a zjistil jsem, že na všech videích, kde prezentují modely Kensington 14K, 17K a 20K je koš zavěšen na sekačce chybně. Při tomto chybném uložení skutečně dojde velmi rychle k naplnění koše a následně tráva začne vypadávat na již posečený trávník. S takto chybně zavěšeným košem, neposekáte ani 50 m2!

Na obrázku můžete vidět levý snímek z videa ALLETT, kde je koš chybně a na mém snímku, kde je koš správně. Kdybych video nebo fotky se špatně zavěšným košem viděl jako majitel firmy, která tyto sekačky vyrábí, považoval bych to za sabotáž. Mám ve firmě někoho, kdo chce poškodit značku. Půjdu-li do důsledku, tak videa při jejich výrobě a umisťování muselo vidět x-lidí, kteří mohli zasáhnout. Nestalo se a videa už od dubna 2012 visí na internetu. Za těch několik měsíců je vidělo cca 500 lidí. A nic se nestalo, nikdo videa nestáhnul. Buď o chybě nikdo zodpovědný neví, nebo nikdo nepoznal, že se jedná o chybu a to dost zásadní.

Proč to neudělám já, když Allett prodáváme? Důvodů je více. Každopádně jsem svou odbornou pomoc Allettu nabídl několikrát, ale pomoc byla odmítnuta, protože firma Allett zaměstnává pouze bohy, takže není s čím pomáhat…

15. dubna 2011 mi napsal generální manažer značky Allett pan A.Y. a chtěl mě informovat, že by rád se mnou navázal spolupráci a navázal na naší odvedenou práci pro značku ATCO.

16. dubna 2011 jsem mu odpověděl, že jejich sortiment odpovídá sortimentu Ransomes, který již máme v nabídce, ale že pokud si myslí, že má co nabídnout, tak ať upřesní svou nabídku.

18. dubna 2011 reagoval A.Y., že doufá, že bude schopen brzy vyřešit problém s chybějícím ATCO. Výroba, že začne v září. Ať mu řeknu, o jaké modely máme zájem, kolik bychom jich chtěli atd…

15. května se ozval znovu s tím, že minulý pátek podepsali odkup výrobní dokumentace a výrobního zařízení na výrobu vřetenovek od BOSCH. Mimo jiné zmiňuje, že nyní potřebujeme jeden druhého… A chtěl znát obchodní podmínky, které jsme měli u Bosch. A opět kolik čeho prodáváme…

Hned jsem reagoval, že to je fajn, že gratuluji, ale že zatím nemám oficiální potvrzení od Bosch a proto jsem opatrný, abych mu cokoliv říkal.

Následně mi poslal tiskovou zprávu, ve které vše oznamuje. Krátce na to, mi to potvrdil i Bosch.

Popsal jsem mu tedy zásadní problémy, které dělal Bosch se značkou ATCO. A upozornil jsem ho, že dokud nebudu znát jejich celkovou marketingovou strategii se značkou a prodejci, tak do té doby se do ničeho nehrnu. Zdůraznil jsem mu, že kladu velký akcent na otevřenost obchodního vztahu a především mi jde o sjednocení sil v prosazovaní vřetenových sekaček na trhu…

Reagoval, že všechny problémy, které byly s Bosch odstraní a  marketingovou strategii připraví do konce prázdnin.

Strategii nikdy neposlal.

11. srpna mi poslal ceník s dotazem, kolik chceme sekaček na příští rok.

12. srpna jsem odpvěděl, že chci více detailů k obchodním podmínkám, že maloobchodní ceny mi nestačí k navázání spolupráce.

Obratem reagoval, že pokud neobjednám, tak bych mohl mít smůlu, že už mají vyprodáno do konce dubna 2012. (což se ukázalo pouze jako finta)

Následně upřesnil obchodní podmínky.

Vzhledem k situaci, jsem u něj nakonec v srpnu objednal sekačky za několik milionů. Objednávku mi Allett potvrdil už na září u elektrických modelů, na říjen u benzínových modelů. Ani jeden termín nesplnil, elektrické vyrobil až v dubnu 2012, benzínové začal vyrábět až 20. prosince 2011. Několikrát jsem mu nabídl pomoc při dodávkách motorů či chybějících komponentů, které jsem měl zajištěné a do pár dnů je mohl mít ve výrobě. Pomoc arogantně odmítal tak dlouho, až jsem objednávky stornoval a našel jsem si jiné distribuční kanály.

Paradoxně, i tak se mi podařilo nakoupit vůbec první sériově vyrobené kusy z jejich produkce. Cesta s Allettem se ale i dál rozcházela. Chyby, které dělal Bosch, tak Allett v nich jenom pokračuje. Což je pro mě jasný signál, že pokud se od této značky vřetenových sekaček neodloučím, tak dříve či později dopadnu jako v případě značky ATCO a koncernu Bosch… Chybovat je lidské, ale kdybych stejnou chybu opakoval, bylo by to nevysvětlitelné. Chyba, kterou jsem udělal s Bosch, je navíc unikátní, proto má pro mě cenu zlata.

Hloupý, kdo nabízí, hloupější, kdo nebere, nejhloupější, který nabízí znova…

2 Replies to “Koš na trávu – usvědčuje”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: