Velká firma ze dne na den

apple_old_logoMám pocit, že hodně mladých lidí, kteří uvažují o podnikání mají problém s tím, že se srovnávají s již etablovanými firmami, které mají velká sídla, masivní reklamy, vyškolený personál ve firemním oděvu, manažeři jezdí ve slušných autech atd. A ta představa, jak to udělat abych za rok byl na tom jako tyto velké firmy, musí každého frustrovat. A ve finále to vytváří bariéru pro vstup do podnikání.

Jenže ty firmy jsou na trhu několik let, mnohdy i desítky, začínali v jiné době. A bezpochyby 99% z nich začínalo v jedné kanceláři či garáži a díky pracovitosti, invenci a zapálení pro svou věc, to dopracovaly až k velkým sídlům. Až na vyjímky ta cesta byla dlouhá a bolavá. Vemte si pro příklad jakoukoliv známou firmu a detailně si zjistěte, jak probíhalo jejich prvních 5 až 10 let. Většinou to žádná hitparáda nebyla. Mnohé z nich měly geniální nápady, ale bylo i hodně takových, které se nikdy neprosadily, a někdy zase úspěch přišel třeba až za dvacet let. Ale pozor, to znamená, že někdo musel těch dvacet let za tím cílem jít!

Kdyby úspěch šel naplánovat a existoval by na něj vzorec, tak bych na ten vzorec chtěl výhradní zastoupení…

Ale pozor, je jedna věc, která výrazně zvyšuje šanci na úspěch a nejsem první kdo k tomu došel – dělejte to, co vás baví. Jen u věcí, které vám za každých okolností přinášejí potěšení, dokážete překonat i mimořádně složité situace, takové, kteří ostatní vzdají. Složitým situacím se asi nelze vyhnout, ať jste sebelepší stratég. Na vnější okolí jsme většinou krátcí. A klíčovou roli hraje čas. Čas je přirozený filtr, čas prověřuje, čas odrazuje, čas potvrzuje, čas vydělává, čas úročí, čas selektuje, čas násobí, čas kumuluje… Pokud o svých cílech stále pochybujete, vzdejte to při prvním větším problému. Pokud nepochybujete, tak je to jen otázka času a nenechte se zvyklat!

Inspirujte se: Baťa začal u verpánku, Jobs začal v garáží a z firmy i odešel, Dell začal v obýváku, Laurin&Klement (Škoda) začali s kolama, příkaldů jsou tisíce…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: