Servis nebo důkladný a dlouhodobý průzkum produktu?

Sekačky na servisu
Sekačky na servisu

Kolik si myslíte, že je reprezentativní vzorek produktu, abychom průzkum na něm mohli považovat za seriozní a reprezentativní? Představte si, že jsme prodal za posledních pět let tolik vřetenových sekaček koncovým zákazníkům jako nikdo jiný na světě, tudíž celkem přesně vím, kolik poruch je v záruce a jaké to jsou.

Představte si, že posezónní servis, který děláme rok co rok, odhalí i ty nejmenší chybky nebo důsledky různého způsobu užívání sekaček zákazníky.

Otázka, jak tyto informace zúročit? Co takhle začít vyrábět vlastní sekačku? Ano, víte, že to už se chystá. Jsou však dvě cesty, buď lze vyrobit levně sekačku a pracovat na hraně s reklamacemi a tudíž vydělávat na levné výrobě a nižší prodejní ceně (vzor ČÍNA), anebo vyrobit sekačku vysoce kvalitně, eliminovat poruchy a reklamace. Pak tedy s o něco vyšší výrobní cenou dosáhnout nejvyšší kvality, zákazníkům poskytnout delší záruku (cesta Švýcarsko), prodejní cena bude tedy vyšší…

Jedna z pouček, která se mi již několikrát potvrdila je, že nejlépe vynaložené prostředky do marketingu jsou, vyrobit kvalitní produkt. Pro jakou cestu byste se rozhodli vy? Znám dost svých zákazníků, aby statistici potvrdili, že se jedná o reprezentativní vzorek, a jejich názor je jasný!

Druhá cesta je ta, kterou jednoznačně preferují. Zradit své zákazníky, díky kterým jsem získal tolik informací o vřetenových sekačkách, by byla velezrada a krok zpět. Díky zákazníci, brzy Vám to vrátím. Dám Vám, to co si přejete.

Some mowers in my garage
Some mowers in my garage

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: