Platforma pro nejlepší

FutureSystems - název firmy, který říká všechno
FutureSystems – název firmy, který říká všechno

Dlouhodobě tvrdím, že mou jedinou ambicí je shromáždit kolem sebe lidi schopnější než jsem já sám. Pracuji již delší dobu s vizí, že připravím podnikatelskou platformu, projekt, který shromáždí mimořádně schopné lidi, kteří budou určovat směr a udávat tempo. Lidi, kteří se budou skutečně seberealizovat. Jedno je jisté, tempo nebude pomalejší než mé osobní tempo, všechno ostatní je otevřené.

Možná by to šlo nazvat „real open space“. V tuto chvíli je jádro konceptu nabaleno na vývoj, výrobu a prodej vřetenových sekaček na trávu. Jenže to je jen výchozí část, dále tady vidím prostor pro služby zákazníkům i odborníkům, vývoj software, provazování nových technologií, průzkumy trhu, péče o zaměstnance, inovativní marketing, strategie, servis, design, zahraniční obchod, PR, logistika…

Jim Collins, americký věděc, to říká nějak takto: je klíčové naplnit autobus správnými lidmi, posadit je na správná sedadla, nesprávné lidi z autobusu dostat ven a pak už osazenstvo autobusu určí směr kam se pojede.

Není to o tom, že chci dělat všechno, chci dělat jen to, v čem můžeme být nejlepší. V tuto chvíli rozumím nejlíp jen sekačkám a trávě, proto je to nyní dané. Vidím to jako ideální startovací rampu s minimem rizik.

Spousta skvělých manažerek, které se aktuálně starají o rodinu, nedostávají prostor na trhu, aby své schopnosti využily na flexibilní úvazek a nevypadly tak na dlouhé roky z pracovního procesu. Nebo druhý příklad, mnoho skvělých inovativních manažerů sedících ve velkých společnostech je soustavně deptáno zkostnatělostí velkých gigantů. Závislost každého rozhodnutí na desítkách dalších lidí dokáže otrávit i toho největšího rváče a buldoka. Také absolventi s praxí behěm studia, se nejednou po škole těžko prosazují, mnohdy úspěchy ze studií jim jsou k ničemu. Málokdo je ochoten vsadit na nezkušenost.

Z antropologie vyplývá, že v každé skupině lidí je část lidí velmi aktivních, dále aktivních, ale nejvíce je lidí pasivních. To podobné platí i o firmách, protože firmy jsou založeny a vedeny lidmi. Nechci být v pasivní firmě, to je proti mému naturelu. Ani být aktivní mi nestačí, chci být prostě v úspěšnější firmě, než jsou všechny ostatní.

Kolikrát za život se vám naskytne možnost být u něčeho od začátku, být u porodu a spoluvytvářet jádro? Mít naprostou zodpovědnost za to co děláte, bez možnosti se za něco či někoho schovat. Máte tu sílu postavit se k světu čelem? A když se vám bude dařit nebude se odměna za váš úspěch rozdělovat mezi 1000 lidí.

To co píšu je hezké, ale dokážu si představit, jeden zásadní problém, proč využití této příležitosti je pro většinu lidí neschůdné. A to je sociální aspekt! Kdo má takové možnosti, aby doma vysvětlil, že jde z velké prestižní firmy do malé začinající firmičky a nějakou zajímavou výplatu donese možná za rok, když to dobře půjde. Tohle v dnešní době dokáže zkousnout málokdo…

PS: Každý filtr, který oddělí slabé od silných je užitečný. Protože ať máte sebelepší příležitost, schopnosti, tak bez nasazení a velkého penza práce se žádný projekt nerozhýbe.To neznamená, že to nebude zábava! Stresu jsme si už vsichni užili už dost.

2 Replies to “Platforma pro nejlepší”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: