Jak vidím marketing II

Chromozomy v lidech, jsou ta odlišnost mezi skvělou a průměnrou firmou.
Chromozomy v konkrétních lidech, jsou ta odlišnost mezi skvělou a průměrnou firmou.

Rozbijte každou firmu na střepy a pak na atomy. Zjistíte, že jsou jejich atomy úplně stejné. Sestavte z těch atomů, zpět jednotlivé lidi, vybavení a organizaci firmy a zjistíte, že jsou tam velké odlišnosti. Proč zrovna tahle firma šlape jako hodinky, u zákazníků je oblíbená a tahle s úplně stejným hardwarem se plahočí a strádá? Protože každá firma má svého ducha. Jako je člověk člověku chemicky i fyzilologicky téměř stejný, tak ve výsledku se obvykle jedná o zcela odlišné bytosti.

Na právech se učí všichni studenti to samé, všichni musí u zkoušek odpovídat na ty samé otázky jasně danými odpovědmi. Proč pak jsou dobří a špatní právníci?

Říkalo se, že lidé jsou největší kapitál firem, to však není pravda. Dobří lidé jsou hlavní kapitál společnosti. Několikrát jsem slyšel úsměšky nad tím, že své záměry srovnávám s velkými úspěšnými firmami. Tak za prvé, i v těch úspěšných firmách pracují lidé, takže žádné sci-fi, za druhé když to funguje ve velké firmě, proč by to jako inspirace nemohlo fungovat v malé firmě? A za třetí, to se snad mám inspirovat neúspěšnými firmami?

Nejde přeci o to vymyslet vše od nuly, to bychom se jako lidstvo nikam neposunuli. Vždy se navazuje a rozvijí dobrá myšlenka, když to funguje, proč to nevyužít jako základ. Archimedův zákon také nechodíme přeměřovat, ale prostě s ním pracujeme, protože už to bylo objeveno.

Malá firma umí to, co velká neumí anebo nechce dělat. Proto nároční zákazníci dávají přednost flexibilnějším společnostem, které dokáži rychleji ragovat na vývoj na trhu a na jejich přání. Pokud chcete růžovou sekačku se zlatými puntíky, tak volejte mě a ne do Husqvarny. Ostatně si myslím, že tam by vás mimo jiné měli za blázna. U nás budete vážený zákazník!

2 Replies to “Jak vidím marketing II”

  1. Dnes vas v ceske televizi v poradu Sama doma zminoval Tomas Kraus. Moc se jim tam libilo ze se oznacujete jako Tomas Sena – travnikar. Malem odbocili od tema skicrossu k travnikum. Tomas tam uz zacal resit piskovani nez ho rychle utnuli. Bylo poznat ze je travnik jeho konicek a urcite k tomu prispiva i vas (v tomto clanku zminovany) individualni pristup.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: