Sekačka, taková banalita

Obvykle je klikatá cesta, prospěšnější než snadné dosažení cíle.
Obvykle je klikatá cesta, prospěšnější než snadné dosažení cíle.

Ať člověk dělá, co dělá, myslí si, že nějaké řešení je správné, tak chtě nechtě to skutečně správné řešení se nakonec stejně ukáže samo.

Nevím proč, ale už před lety jsem si vžil, že budu postupovat se sekačkou určitou cestou. A celou dobu jsem se snažil tuto představu realizovat. Pořád to nešlo tak, jak jsem si představoval. Problém jsem viděl v druhých. A přitom jsem byl slepý k tomu, že existuje jiné mnohem spolehlivější řešení. A přestože jsem o něm nechtěl ani slyšet, nakonec na něj stejně došlo. Někdy je člověk sám sobě zdí. Už nyní si mohu říct, já vůl!

Současnou optikou vidím, že jsem celou dobu usiloval o to dostat se z bláta do louže. Nyní jsem pochopil, že moře je lepší než louže. Minimálně v tom, že tak rychle nevyschne. Teď to teprve chápu, že všichni měli strach, nikdo to neřekl, ba o tom moři nikdo ani neuvažoval nahlas. Je to jako když pořád chcete plavat s kruhem, až jednoho dne najdete odvahu a pochopíte, že to jde i bez kruhu a navíc mnohem lépe.

Až čas ukáže, zda rozhodnutí je moudré či ne.

Jak říkal Tomáš Baťa: “…Poměry nejsou vinny nikdy a ničím. Vinni jsou vždycky lidé. Poměry je třeba buď zvládnout, nebo se jim přizpůsobit.”

3 Replies to “Sekačka, taková banalita”

  1. Dobry den

    Mozna lehce negativisticka poznamka 😉 mam tento prispevek chapat tak, ze se v procesu vyvoje a vyroby Edwina vyskytly nejake problemy. A nebo je to pouze povzdech zpusobeny celkem pochopitelnou unavou pri pokusu o boj s vetrnymi mlyny zvany tez jinak eufemismem „vztahy s dodavateli“.
    Kazdopadne at tak ci onak preji pevne nervy.

    1. Dobrý den, možná to vyznělo trošku pochmurně. Ale v podstatě to byla poznámka nad tím, že věci jodu správným směrem. Jediné, co mi kazí náladu je ubíhající čas a nenaplněné sliby zákazníkům. Ale ve finále se podařilo za cenu zpoždění v řádu měsíců, odstranit z našeho výrobního systému rizikový faktor, který tam měl být. Nakonec jsme se rozhodli, že systém výroby dostaneme více pod svojí režii, čímž snížíme základní rizika jako je nechtěná změna ceny a nepružné dodací termíny. Více brzy v tiskové zprávě. 🙂

      1. Ano tak nejak jsem to pochopil, vztahy s dodavateli jsou problemem vzdy pokud po nich 1/ neco chcete a 2/ pokud citi ze by vas mohli trochu nasponovat. Samozrejme to pisu jako nadsazku a cest vyjimkam. Stejne obdivuji vasi vytrvalost, vetsina uz by se na to vykaslala.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: