Řídítka jako letecký knipl

Není to tak dávno, co ještě řídítka byla klasickými řídítky.
Není to tak dávno, co ještě řídítka byla klasickými řídítky.

Řídítka vřetenové sekačky Edwin jsou netradiční. Jsou hodně originální. Ale jen na první pohled. Pohled do jiných oborů, ukazuje jasný směr ergonomie.

Co je cílem řídítek? Pohodlné ovládání stroje. Do ovládání patří samozřejmě vedení stroje, zatáčení, ale i spuštění jednotlivých funkcí stroje. Obvykle jsou tedy řídítka osazena ovládacími pákami – plynem, pákou  spouštějící vřeteno, pákou spouštějící pojezd.

Uspořádání řídítek by mělo být pohodlné pro leváka i praváka, pro Čecha i Brita, pro ženu i muže, pro vysokého i malého. Řídítka by neměla být na obtíž při kosení, ani skladování či transportu. Řídítka a páky musí umožnit jednoznačné a přesné řízení stroje.

To, že řídítka musí mít trubkový oblouk a musí být kulatá, je předsudek. Edwin je lehká sekačka, která nemá ani 50 kg. Navíc jezdí po válcích, takže hmotnost se rozkládá na větší plochu, což výrazně usnadňuje otáčení a řízení. Navíc je zadní válec vybaven diferenciálem, který snižuje potřebu síly na otočení sekačky cca o 50%.

Edwin tedy potřebuje řídítka, která nebudou bránit dosekávání kolem plotů a okrajů záhonu, řídítka, která dokáží přesné vedení stroje a obsluze poskytnou pohodlný prostor pro ruce. Aby ruce měly dostatečnou oporu a nemusely být permanentně sevřené v malém poloměru, má Edwin řídítka plochá. Tím se výrazně zvětšila opora pro dlaně a prsty. A ve stylu řídítek z horského kola jsme udělali tvar, který umožní více poloh pro přesun rukou. Je to něco mezi řídítkem a kniplem.

Ovládací páky vřetene a pojezdu jsou sdružené pod tělem řídítek. To znamená, že v provozu lze sekačku ovládat bezpečně pouze jednou rukou. Ovládání umožňuje, aby Edwin pouze jel bez kosení, nebo kosil bez pojezdu (tlačení obsluhou např. při obsekávání rohů nebo stromků), nebo současně oboje jízda i kosení.

Dbali jsme i na bezpečnost, takže kosení nelze spustit, aniž by se současně nezajistila bezpečnostní pojistka. To pro případ, že máte všetečné děti, které chtějí také kosit.

Páka plynu je umístěna na středu řídítek a umožňuje komfortně a přesně snižovat a přidávat rychlost. Kromě kovového provedení páky plynu, můžete mít u verze Grand Luxus a Speciál páčku ručně pošitou kůží, aby kontakt s pákou byl co nejpříjemnější.

Povrch samotných řídítek je pogumovaný, aby držení bylo příjemné a pevné. A opět u verze Grand Luxus a Speciál je možnost objednat řídítka pošitá kůži.

Spojnici mezi řídítky a kostrou sekačky tvoří hliníkový profil, který pevně a přesně přenáší pokyny obsluhy na pracovní ústrojí. Nesmíme zapomenout i na dvojici rychloupínáků, která umožní velice flexibilní nastavení pro každého uživatele. Jednak si můžete měnit výšku řídítek od 85 cm do 115 cm, ale můžete si nastavit i úhel samotných řídítek. Díky této variabilitě se nemůže stát, že by Edwin byl pro někoho malý nebo příliš velký. Nechceme nikoho trestat nepohodlím za to, že je malý nebo velký. Myslíme na každého.

Čistý kruhový průřez řídítek, volantů nebo kniplů je již minulostí. Edwin je moderní sekačka z roku 2014, dělaná pro radost a pohodlí.

Berany alá Boeing
Berany alá Boeing
Knipl alá koncept Nissan
Knipl alá koncept Nissan
Volant F1 Red Bull
Volant F1 Red Bull
Knipl alá koncept Honda EV Stter
Knipl alá koncept Honda EV Stter
Moderní ergonomická řídítka na horském kole - s kruhovým profilem to již nemá nic společného.
Moderní ergonomická řídítka na horském kole – s kruhovým profilem to již nemá nic společného.

 

2 Replies to “Řídítka jako letecký knipl”

  1. Na technickém meetingu v Prostějově mi kontakt s potaženými řídítky trochu chyběl. Dobře navržené a ergonomické řešení všech částí, kde se člověk při práci stroje dotýká (a kde se stroj dotýká člověka), je více než klíčový parametr. Když se lidem bude Edwin líbit „na dotek“, budou to další body do plusu. Držím palce!

  2. Hezké, škoda jen, že jste se inspiroval u Boeingu a ne u Airbusu, sekačka se „sidestickem“ to by bylo teprve něco 😀

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: