Poslední slušná sezóna…

originál-davkovani
Originální popisek hnojiva na http://www.vretenovesekacky.cz
Kopie-davkovani
Okopírovaný popisek na http://www.anglicky-travnik.cz

Dlouho jsem to nechával být, ale je čas to říct. Člověk, který okopíruje můj koncept, je mnoha zákazníky považován za naší pobočku. Neberu to jako tragédii, ale cítím potřebu to říct, aby moji zákazníci nebyli v omylu. Takže eshop na adrese http://www.anglicky-travnik.cz je naše konkurence, která důsledně kopíruje mojí cestu.

Vzniklo to tak, že když anglické vřetenové sekačky změnili název z ATCO na ALLETT a začal je do Česka dovážet Ittec s.r.o., tak http://www.anglicky-travnik.cz získal možnost prodávat. A protože v tom viděli velký potenciál, tak do toho šli. A jak rozběhnout byznys s vřetenovkama, aby riziko bylo co nejmenší? Okopírujeme to od Šeny. Už to dělá hodně let, má nejbohatší zkušenosti, je trávníkář, takže ví, co dělá.  Dáme trošku nižší cenu, nebo k sekačce dortík a určitě si zákazníky získáme. 🙂

V té době jsem ještě dělal v Mr. Lawn, takže jejich eshop http://www.atco.cz, jehož jsem byl vlastně původně autorem, byl okopírován téměř do detailu. Postupem času, když se konečně něco o vřetenových sekačkách naučili, tak texty v eshopu mění, aby  to tak nebušilo do očí. Jeden příklad za všechny. Trvalo mi roky než jsem vychytal dávkování hnojiva Pure Sport&Golf na českých trávnících. Dal jsem to svým zákazníkům zdarma k dispozici na web. Výrobce ani dovozce takto dávkování nikdy neuváděli a neuvádějí.  Šup a už to bylo i u konkurence. To, že tam změnili dva datumy je jenom usvědčuje, že neví proč to tak je. Proč na začátku  se u nich hnojí po šesti týdnech, a v červnu jen po 4 týdnech? Je to pro trávník lepší, je to lepší pro uživatele? Znají na to odpověď?

Koncept posezónního servisu sekaček ATCO a ALLETT, opět ceny, popisky, doprava…, všechno úplně stejné. Osobně by mě hanba fackovala, přiznat se takto veřejně, že nemám na to vymyslet něco originálního. Bohužel správné nasazování koše na Kensington už okopírovat nedovedou… Takže je asi netrápí, proč jejich zákazníci musí chodit vysypávat koš s trávou 4x častěji než naši zákazníci… No když si kupujete sekačku nebo hnojivo od společnosti Web & Media a.s., tak se asi něco takového dá očekávat. Myslím, že je asi nebude moc bolet, když krám se sekačkama příští rok zavřou a budou se dál věnovat jen webovkám.

Proč třeba nabízí stále v eshopu elektrické modely, když už se delší dobu do Česka nedovážejí? Dovoz v podstatě zastavil Mr. Lawn ve spolupráci se mnou, protože se nevyplatilo sekačky dovážet. Jejich poruchovost s výrobcem Allett tak vzrostla, že každý prodej se zároveň stával ekonomickou ztrátou. To samé nyní platí i pro modely Kensington. I proto Mr. Lawn ukončil prodej všech sekaček ALLETT.

Vím, že každý z Vás, kdo něco vytváří, se s tím setkává, že od Vás opisují, kopírují. Jediná obrana je nechávat i své dobré nápady daleko za sebou a přicházet stále s novinkami. Teď mě kopíruje nějaký jouda z Frýdku, musím se však připravit na to, že příští rok to může být někdo z Číny. Úspěšně inovovat může ale jen ten, kdo problematice rozumí. Už teď mi je líto těch, kteří se dali do prodeje ALLETT, tohle byla jejich poslední slušná sezóna. Edwin se hlásí…

PS: Není vám divné, že na http://www.anglicky-travnik.cz není žádné jméno prodejce, majitele, nebo někoho zopdovědného? Být v jeho kůži asi bych jméno na web taky nedal… Takže vlastně takový frýdecký noname. Vlastím jménem JAN ZNIŠŤAL.

10 Replies to “Poslední slušná sezóna…”

 1. Tomáši, tento pocit znám velice dobře. Jelikož prodávám lyže a jiné sport. vybavení pres eshop tak s tímto nešvarem bojuji sám často. Proč si dělat práci s něčím co někdo již napsal a vymyslel. Bohužel toto dokazuje jen to o jak slušné a poctivé prodejce jde. Martin

 2. Bohužel se ale Edwin hlásí už docela dost dlouho, nezdá se Vám? Máme začátek dubna a kde nic, tu nic, soudě alespoň podle internetu. Víte jak bych si představil OPRAVDU A NAPROSTO slušného prodejce? To je u mne takový, který v případě, že není schopen dodržet termín dodání zboží ani po několikerých posunutích, nabídne jako kompenzaci například slevu, případně část vybavení zdarma. Protože se zde bavíme o zpozdění opravdu velikém a zcela určitě zasahujícím velikému množství lidí do plánu péče o zahradu, myslím si, že by to bylo zcena namístě. Bohužel si myslím, že díky takhle oddalovanému startu prodeje jste přisli o možnost velkého úspěchu…

  1. Dobrý den, máte naprostou pravdu a zcela s Vámi souhlasím. Není to začátek podle našich představ a štve náš, že úsilí, které jsme v předešlém období do prezentace vložili nyní ztrácí z části efekt.
   Jako poděkování za trpělivost určitě nabídneme zákazníkům, kteří mají objednáno, určité výhody. Chceme to udělat však až v okamžiku, kdy bude jasné, že je sekačka připravena k odběru, a tudíž je zřejmé, jaké zpoždění je. Navíc to uděláme indiviudálně, dle potřeb každého zákazníka. Každý bude mít trošku jinou představu, co by ho potěšilo. Věřte, že si každé objednávky vážíme, protože už z dřívějška víme, že lidé, kteří obejdnají jako první, aniž by měli možnost produkt někde vyzkoušet, jsou Ti nejodvážnější. A této vlastnosti si velmi cením.
   Vím, že sekačku Vám to teď nenahradí, ale maximum usílí soustředíme na dotažení výroby a správná komunikace nám vázne.
   Děkuji

   1. Pane Šena, určite jste zaregistroval, že trava již roste. S vaši sekackou jsem pocital jiz minuly rok a stale nic. Ocenil bych kdyby jste nam sdelil odkdy muzeme s Edwinem pocitat. Zacinam se obavat, ze to jak jste sam sebe oznacil v klasifikaci dodavatelu za slibotechnu, nebyl jenom zert.
    Moji duveru jste si ziskal i svoji komunikaci smerem k nam zakaznikum. Mne se ale ted kombinace nenaplneni slibu o dodani zbozi po uhrazeni zalohy a absence komunikace, vubec nelibi. Zacnete s nama komunikovat o tom co se deje!

 3. Tak jsem si rikal, ze letos uz starou vretenovku brousit ani potrebovat nebudu, a ejhle uz s ni svistim po travniku kde mel svistet jiz loni Edwin. Ano myslim si ze v tuto chvili je komunikace opravdu
  potreba. Ti z nas, kteri jsme si Edwina loni objednali a letos zaplatili zalohu by si myslim zaslouzili prisun aktualnich informaci. Az bude Edwin konecne mezi nami, doufam ze celou anabazi s jeho vyrobou
  vydate knizne.

 4. Dobrý den, když v době, když už by za normálních okolností měla probíhat výroba a vše mělo běžet v klidu, dospějete do fáze, že máte pocit, že nic nejde, je těžké najít správná slova na vysvětlení. Nezbývalo nic jiného než zatnout zuby a pracovat ještě více. Až budou všichni mít své sekačky u sebe, bude i čas vysvětlit věci detailně. První serie půjde na konci tohoto týdne do lakovny, pak už proběhne finální montáž. Až budou všechny komponenty u nás připravené k montáži, budeme s každým zákazníkem řešit jeho objednávku individuálně, aby všechny nepříjemnosti spojené s odkládaným termínem dodání byly ideálně zapomenuty. Pro mě to je infarktová situace, kterou může těžko něco vykompenzovat. A nebýt Vašeho zájmu, už bych to pravděpodobně vzdal. Jenže kdybych to vzdal, zařadil bych se do davu těch, kteří říkají: „to nejde“. Ono to jde, pomaleji, ale jde. Mnoho úspěšných a schopnějších lidí než jsem já se výroby vřetenové sekačky bálo a bojí. Asi věděli proč. Je zcela pochopitelné, že v dnešní době, nad námi zlomíte hůl. Chcete kosit, chcete abychom pouze dodrželi své sliby. Věřte, že to jsou i naše cíle.

 5. Nesmíte se na nás zlobit pane Šeno, ale my to s manželkou na blízký termín nevidíme a již nechceme čekat, resp. nechtěli, takže jsme si koupili vámi tolik zmiňovaný Allett a překvapilo nás, že se jedná podle nás o velmi kvalitní stroj, který seče krásně. Možná pokud budete mít už příští rok sekačku i vy, tak bychom ji vyměnili. Manželé Pokorní.

  1. Pane Pokorný, já se na Vás nemůžu zlobit. Nás těší, že jste o koupi uvažoval. To, že jste nekoupil, je spíše naše vina. 🙂 Ohledně Allettu souhlasím, že se jedná pořád o velmi spolehlivý stroj v porovnání s ostatními sekačkami. Já však srovnávám ALLETT s ATCO, které však bylo v kvalitě montáže a přesnosti výroby na vyšší úrovni.
   Ať Vám trávník dělá radost!

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: