Otloukánek golfového hřiště

Netradiční golfové hřiště v obci Zlonín nedaleko Prahy má 9 jamek
Netradiční golfové hřiště v obci Zlonín nedaleko Prahy má 9 jamek.

Vřetenová sekačka Edwin je primárně určená pro běžného uživatele na domácí trávník. A to je jediná cílová skupina, která nás zajímá. Ale použití sekačky Edwin bude pravděpodobně mnohem pestřejší. To, že máme mezi zákazníky hodně hoteliérů, kteří chtějí mít u svého hotelu hezký trávník je pravda. To, že ATCO používají, nebo používali, na několika golfových hřištích je také pravda.

Proč by ale měla golfová hřiště zájem pořizovat si hobby sekačku? Tak první důvod je cena vs. užitná hodnota. To prostě je bezkonkurenční. Druhá věc, že i v areálu golfového hřiště jsou trávníky, které je prostě škoda masakrovat rotační sekačkou, ale na druhou stranu greenovou sekačkou to pokosit nejde. Jsou to především technické plochy, trávníky kolem kluboven, parkovišť… Ale také se může stát, že některé hrací plochy budou ve špatném stavu, nebo zapískované, pak je škoda si tupit drahá americká  vřetena na třívřetenovce, ale jednou, dvakrát se pokosí ručně Edwinem. Nebo se využije vyčesávač či kartáč na Edwinovi k úklidu greenů místo hrabání. Vyčesávač dokáže sebrat i jehličí, či malé kamínky.

Provoz Edwina ve srovnání s profi vřetenovou sekačkou je zanedbatelný, pořizovací cena také, servis také. To, že s Edwinem může bezpečně pracovat i málo zaškolená obsluha, je také jasné. Riziko zničení je tedy velmi malé, obzvláště když se jedná o celoželezný stroj.

Jsou také hobby golfová hřiště (např. www.golfzlonin.cz, www.golfdoksy.cz nebo www.golfsnail.cz), které provozují nadšenci s minimálním rozpočtem. Na tomto typu hřišť výška kosení od 5 mm úplně stačí i na střih greenů. Takže Edwin může zastat téměř všechnu strojní práci.

I přes hezký design Edwina se na něj nedívám jako na nastrojenou fiflenu, ale jako na otloukánka, na dříče, který nejí, nepije a přitom dělá celou pracovní dobu.

 

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: