Tipněte si datum 100 sekačky Swardman

Tipněte si kdy dosáhneme určitých prodejů.
Tipněte si, kdy dosáhneme kulatých prodejů.

Přátelé, málokdo má přesnou představu o tom, kolik se dá prodat takových sekaček jako je Edwin. Já tu představu mám, ale často i lidé z oboru, kteří prodávají sekačky, dokonce i vřetenové se dramaticky ve svých tipech pletou.

Málokdo z malých prodejců ví, kolik se v Česku za rok prodá sekaček na trávu. Ale jak chcete úspěšně prodávat sekačky, když nevíte jak velký je trh? Ona se totiž statistika o dovozu či prodeji sekaček nevede. Pracoval jsem v Mountfieldu na vrcholu jeho slávy, takže znám celkem dobře statistiku o prodeji sekaček, znám v jakých cenových relacích se tehdy jeho prodeje odehrávaly. Díky snaze o převzetí ATCO vím, i takové detaily, kolik ATCO prodávalo do jaké země, za jakou cenu v různých letech. 🙂

Je důležité, mít aspoň představu, kde se dá s prodejem pohybovat. Naplánovat výrobní kapacitu, zjistit nejužší místo výroby, otestovat spolehlivost dodavatelů, rozplánovat potřebu výrobních prostor, skladovací plochy… Co se stane, když budeme vyrábět a vy nebudete kupovat, kam zboží uskladníme, než začne sezóna… Nebo naopak, jak budeme schopní rozšířit výrobu, když zájem bude větší než plánovaný. Je toho celkem dost. Nejsem pro detailní plány, protože detailní plány nevycházejí a jejich příprava žere čas. Ale nějaká čísla, na které se celá věc staví, člověk musí mít.

K nějakým číslům se dá dedukcí dojít, ale kolik z toho je, či může být vřetenových sekaček, to nikdo, kromě mě, netuší. Mám určité obchodní plány pro Česko, pro zahraničí, pro první rok, pro druhý rok… Ale naplní se tyto plány? Jsou příliš ambiciózní? Nebo naopak, máme si laťku zvednout? Dal jsem nám cíle, které nemůže nikdo zpochybnit, jsou podložené historií, statistikou, beru na zřetel, že se jedná o novinku, neznámou značku. Nadruhou stranu, mám více zkušeností, špičkový tým lidí kolem sebe, vím jak Edwin vypadá, jaké jsou vaše reakce na něj atd.

Ale vím, že se rozhodne, až vám Edwina ukážeme fyzicky, až zveřejníme fotky, videa. To bude okamžik pravdy. Tak si tipněte se mnou.

Tipněte si, kdy prodáme 100 sekačku, 500 sekačku a 1000 sekačku. Ptám se, který den obdržíme objednávku na 100, 500 a 1000 sekačku značky Swardman. Kdo tipne nejpřesněji 100 objednávku, dostane ode mě 100 Kč, kdo tipne 500 objednávku, dostane 500 Kč a za správný, či co nejpřesnější, tip 1000 objednávky dostane dotyčný 1000 Kč. Žádné papírování, jen vyplňte svůj email a datumy do tohoto formuláře (FORMULÁŘ na TIP).

Trošku jsem zvažoval, zda zveřejňovat hospodářské výsledky o tom, jak budeme prodávat. Obava z konkurence je. Nejen v Česku ale i ve světě. Pak jsem si říkal, kdo se bojí nesmí do lesa! Může někdo okopírovat eshop, produkt, strategii, ale nemůže okopírovat naše mozky, náš způsob myšlení, naše zkušenosti. Takže naše výsledky budeme zveřejňovat, možná ne hned, jistý prostor na taktizování si ponechám, ale rozhodně pravdivě. Automobilky také zveřejňují detailně a rozhodně kvůli tomu nekrachují.

PS: Porsche prodá ročně na světě cca 160.000 kusů aut, v Evropě z toho cca 30%. V Česku cca 250 kusů ročně… To jen pro inspiraci 🙂

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: