Nedostatek vytrvalosti je příčina neúspěchu

ATCO: 1.rok 900 sekaček Henry Ford: 1. rok 1700 aut
Henry Ford: 1. rok 1.700 automobilů, 10. rok 250.000 automobilů

Uplynulo 7,5 let od doby, kdy jsem se rozhodl být nejúspěšnějším prodejcem vřetenových sekaček na světě.

Za tu dobu jsem se setkal s mnoha nezdary, zklamáním, dílčími neúspěchy. Ale ani o píď jsem neustoupil ze svého cíle. Naopak, rok od roku vidím svůj cíl jako dosažitelnější a den ode dne vidím, že jsem k němu blíže.

Každý můj neúspěch je motor mého pokroku. Neúspěch znamená, že daný plán byl nedokonalý, logicky jsem tedy svůj plán zlepšoval. Nemá cenu se patlat v minulosti. Poučit se a hned jít dál. Jsem si jistý velkým úspěchem, to přinese mnoho zodpovědnosti. Můj život bude zase mít trošku jinou náplň.

Je to jako když kosmonaut po všech výběrových řízeních, testech a trénincích konečně sedí v raketě a už se odpočítává. Ví, že není cesty zpět, teď bude konečně moci využít svůj kapitál naplno. Vše co se naučil, celý svůj charakter bude nyní využívat naplno. Svým způsobem je reprezentantem týmu lidí, má proměnit i jejich úsilí v úspěch.

Je to adrenalin, najednou je z obyčejného místa na Zemi, kde je kosmodrom, vystřelen do neomezeného vesmíru. V ten okamžik, kdy opustí atmosféru, se mu změní měřítka, optika, kterou doposud vnímal život a svět kolem sebe.

„Většina z nás se s nadšením do něčeho pustí, ale málokdy to dotáhne až do konce. Navíc mají lidé sklon se hned vzdát, jakmile narazí na první překážku. Vytrvalost nelze ničím nahradit. Člověk, který učiní vytrvalost svým heslem, posléze objeví, že „starý známý neúspěch“ se nakonec unaví a dá si odchod. Vytrvalost překoná všechny překážky.“ Citace z knihy Napoleona Hilla, Myšlením k bohatství.

Jak se můj cíl zdál před 7,5 roky pošetilý, tak se už dneska najdou i jiní lidé, kteří si ho vzali za svůj a věří mi.

Abych Vám upřesnil, co mám na mysli tím – nejúspěšnější prodejce. Když budeme vyrábět a prodávat více než náš přímý konkurent, v ten okamžik bude náš tržní podíl více než 50%. To je dobrý cíl, ale pro mě to je pouze odrazový můstek. Svůj cíl budu skutečně považovat za splněný, až budeme vyrábět a prodávat třikrát více vřetenových sekaček než naši konkurenti (ALLETT a MASPORT) dohromady. Ne proto, že je trumfneme.Ale proto, že posložíme mnohem více zákazníkům. Více lidí si bude moci užít perfektní trávník a to je ten pravý cíl.

Často zmiňuji ševce ze Zlína Tomáše Baťu a jeho talent. Nemohu však opomenout jeho vrstevníka z Anglie pana Charlese H. Pugha, který založil značku ATCO. V roce 1921 vyrobil první model snadno použitelné vřetenové sekačky na trávu. A hned první rok prodal 900 kusů, pozor, během dalších pěti let se výroba vyšvihla do desetitisíců kusů ročně. Teprve díky panu Pughovi si mohl každý Angličan dopřát potěšení z anglického trávníku.

A vzpomeňme i dalšího velikána – vyučeného zámečníka. Henry Ford: „Myšlení je nejtěžší práce ze všech, což je pravděpodobně důvod, proč se do ní tak málo lidí pouští.“

Pominuli, že první Fordova firma na výrobu automobilů v roce 1901 zkrachovala, tak už za dva roky později jeho nová společnost Ford Motor Company vyrobila v prvním roce své produkce 1.700 automobilů. V roce 1913 zavedl pásovou výrobu a rok na to prodal již 250.000 aut.

A víte, co spojovalo Baťu, Pugha, Forda, Edisona, Kamprada, Gatese, Jobse? Sloužili lidem. Zvyšovali životní úroveň svým zákazníkům.

Souhlasím, nestává se takový obchodní úspěch běžně a nestává se to každému. Ale…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: