Dobře se usídlit

Propluli jsme další úžinou!
Propluli jsme další úžinou!

Je podepsáno, takže se mohu trošku rozepsat o pronájmu nebytových prostor. Víte, že jsem před časem avizoval hledání nových prostor pro Swardman. Přál jsem si mít na jednom místě kancelář, showroom a výrobu. Doteď jsme měli kanceláře v Modřanech a dílnu v Lahovicích, což je přesně na druhém břehu Vltavy. Tyto dvě místa jsou vzdálená cca 10 km, což je asi 15 minut autem. Týdně jsem na přejezdech mezi kanceláří a dílnou trávil přes 3 hodiny času. I pro ostatní kolegy to bylo nepraktické.

Anabázi musím začít otázkou, která vše odstartovala: „Proč nevyšel showroom v Modřanech?“ V Modřanech jsem měl kancelář dříve, než vznikl Swardman. Byly tam volné prostory za slušnou cenu (na Prahu). Majitel mi slíbil, že zřídí výtah, abychom mohli mít showroom v 1. patře. Bohužel se k výtahu ani po dvou letech neměl. Proto tato budova pro nás ztratila význam.

Chtěl jsem se tedy přesunout do Lahovic do areálu golfového odpaliště, kde máme dílny na servis sekaček. Sousední prostor dílny byl rok prázdný. Říkal jsem si super, propojíme to. Už v létě jsem to majitelům avizoval. Na konci listopadu jsem za nimi zašel, že od ledna bych ten prostor pronajal. Neměli s tím problém, ze schůzky jsem odešel s tím, že mám poslat požadavky, jak ho mají připravit. Než jsem požadavky stačil poslat, přišel za tři dny email, že prostor včera pronajali někomu jinému. Spadla mi čelist. To je jednání podnikatele, který má před důchodem, tudíž by měl mít nadhled a zkušenosti? Je fakt, že se tam nikdy ke mně nechovali ve stylu „náš zákazník, náš pán“. A tímto to jen potvrdili.

Takže Modřany ve výpovědi, Lahovice bez budoucnosti. To už jsme v té době intenzivně hledali i jinde, ale nic, co by splňovalo naše požadavky, nebylo.

Už přes rok jsem jezdil a říkal si, taková stará sámoška, to by nám na začátek úplně stačilo. Ale žádná volná nebyla. V Písnici je v jedné takové sámošce cyklo obchod se servisem a je to moc hezké. Jsou na návsi. Z pohledu zákazníků jsem si říkal, že bych chtěl být někde u Jižní spojky, abychom byli dobře dostupní od D1, ale současně dobře napojení na D5. Přeci jen od té doby, co z Barrandovského mostu zmizely kamiony, tak je to skutečně perfektní spojka.

Nebyl čas trávit hledáním celé dny. Už jsem byl smířen s tím, že budu muset vzít jiné prostory v Lahovicích, abych nezbrzdil zahájení výroby Edwina. Ale v tom moje sestra našla čerstvý inzerát na prostory v Braníku. Samostatná budova a celá k pronájmu – 300 m2. Naše minimální potřeba byla 200 m2. Hned jsem tam zajel na prohlídku a hned na to jsem prostor rezervoval. Je to v klidné ulici, ale výborně dostupné, jak od Barrandovského mostu, tak od Krče, ale i z Pankráce či centra. Navíc 100m od autobusu.

Cena nakonec za 300 m2 byla jako bych v Lahovicích platil za 200m2. Takže vlastně finanční úspora. Není to vrchol toho, kde bych chtěl, aby firma fungovala, ale na začátek je to naprosto úžasný. Dává nám to i naději, že by nám to dva roky mohlo stačit a i pak to jde úplně krásně využívat, třeba jako jen showroom.

A pointa na závěr: Je to bývalá sámoška z 80. let 🙂 Je to důkaz, že když si něco hodně přejete a jdete za tím, že se to splní?

PS: Adresu zatím neuvedu, abychom zákazníky nemátli, kde nás mají hledat. Zatím jsme pořád v Modřanech. Jakmile budeme na nové adrese, což bude v průběhu února, tak dáme vědět.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: