Vřetenová sekačka Swardman v diplomové práci

Swardman v diplomové práci na téma design ve strojírenství
Swardman v diplomové práci na téma design ve strojírenství

Dnes jsem se náhodou dozvěděl pěknou novinku. Myslím, že se to nestává tak často, aby výrobek v témže roce, kdy je uveden na trh, byl již součástí nějaké diplomové práce. O to je to pro mě potěšující zjištění, že diplomová práce se týká průmyslového designu ve strojírenství. A super je, že Edwin a Swardman slouží již jako inspirace dalším mladým lidem pro jejich nápady a myšlenky.

Hřeje to, když jsou stránky diplomové práce zaplněny takovými značkami jako John Deere, Toro, Jacobsen a za nimi je uveden i Swardman s Edwinem.Vyloženě autor diplomové práce píše, že Edwin svým tvarem předbíhá konkurenci.

Přestože jsme na světové design soutěži RedDot neuspěli, je vidět, že se design Markovi Votroubkovi povedl. A to i na základě ohlasů lidí, kteří naší sekačku viděli, nebo jí již mají.

Jestli se nepletu, tak to bylo poprvé, kdy Marek ve svém projektu řešil průmyslový design. Drželi jsme se pár základních pravidel, které vycházely z funkcionality Edwina a díky jejich důslednému použití, se to krásně promítlo do celku, který působí příjemně, měkce a přitom odolně. Ale to už ať každý posoudí sám.

Včera byl u nás v showroomu kamarád a viděl Edwina poprvé na vlastní oči. Prohlídl ho a říkal: „Vypadá dobře, ani na detailu není vidět žádná hrubá kovářská práce.“ Toť pro dnešek vše.

 

 

2 Replies to “Vřetenová sekačka Swardman v diplomové práci”

 1. Super, to gratuluji. Jen mě trochu mrzí, že u Vás vázne komunikace. Psal jsem Vám e-mail ohledně dostupnosti objednaného Edwina 30.7. i dnes ráno a nikdo nereaguje. Chápu, že rozjezd není jednoduchý, ale řádná komunikace se zákazníkem je také v obchodě důležitá. I když asi mate zákazníků dost. Sám mám více než desítku zaměstnanců a máme pravidla, že zákazník dostává odpověď do 24 hodin i na nedůležité otázky. Myslím, že je to slušné a také se necítí, že není o něj zájem. Chtěl jsem jen znát časový horizont. Poslední informace byla konec července. Děkuji

 2. Dobrý den pane Kocourku,

  musím Vám dát jenom za pravdu ve Vašem komentáři. Ano, jsem si vědom, že komunikujeme se zákazníky málo. Nebudu se na nic vymlouvat. Ale není to lenost nebo, že bychom si zákazníků nevážili. Moje zkušenost s výrobou mě však tak vyškolila, že cokoliv říkat, dokud to není hotové, je naprosto bez informační hodnoty. Takže raději hazarduji s důvěrou a poslouchám, že nekomunikuji, než abych poslouchal, že jsem něco řekl, a že už to dávno mělo být atd. Vím, že to není dobře a omlouvám se Vám.

  Co se týká výroby, je situace následující. Sekačky nyní čekají na vřetena. I Vaše je v podstatě připravená a čeká na dodání vřetene. Nebudu zastírat, že vše je o penězích. S nimi by šla i výroba rychleji. Každopádně se snažíme vypořádat se situací jak můžeme. Termíny nám nyní natáhly dovolené u subdodavatelů, kde se někdy ze 14 dní natáhly dodací lhůty na 4 týdny.
  Každopádně nyní se 6ti nožová vřetena konečně svařují, po víkendu jdou na opískování, pak lakovna a ještě přebroušení… Ať to budeme tlačit, jak nejlépe umíme, tak to stejně nezvládneme dřív než v závěru srpna. Samozřejmě je to zřetelné zpoždění, takže případné Vaše odstoupení od objednávky, pochopíme.
  Pokud budete dál trpělivý, pokusíme se delší dodací lhůtu vykompenzovat.

  Děkuji za pochopení.

  S pozdravem

  Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: