Večerní trávníkářská škola


ŠENA greenkeeping 007Vaše pozitivní ohlasy
k tomuto blogu nám jednoznačně říkají, že informace, které tady pro Vás píšu jsou užitečné a často nové. Měl jsem i případ, kdy mi jeden zákazník při osobní schůzce, kdy jsem mu řekl nějakou pro něj novou informaci, vyčetl, že to nikde nečetl a proč to nenapíšu na blog. 🙂

Věcí, které se nedočtete nikde, je k péči o anglický trávník hodně. Když někdo přeloží americkou či anglickou knihu, budou informace  použitelné jenom z části, protože klimatické podmínky i technické vybavení jsou v těchto zemích jiné. Česká odborná kniha o péči o anglický trávník není. A kdyby byla, těžko by zahrnovala praktické věci odpovídající roku 2015. Rok od roku jsem zkušenější, rok od roku toho vím víc, rok od roku znám lépe Vás moje čtenáře, klienty. Mezi ročně se návštěvnost tohoto blogu zvedla o více než 100%! Díky za Vaší přízeň.

Jsou věci, které dokážu poradit, jen v rámci interakci s Vámi, protože podmínky i přístup jsou individuální. Na kurzech Domácí trávníkář se snažím, aby postupy a informace byly mezi námi sjednocené. Pak se radikálně zkracuje doba, kterou potřebujete na úspěch a moje rady jsou Vám pochopitelnější.

To nejlepší z našich poznatků jsme pro Vás připravili na nový seminář Večerní trávníkářská škola! Před začátkem sezóny Vám řeknu přesně, co dělat, jak a kdy, aby Váš trávník byl od začátku excelentní. Připravte si otázku, bude prostor i na diskuzi.

Počet míst je omezený, kdo dřív přijde, ten bude mít místo. Rezervujte zde.

Datum: 11. února 2016 / čtvrtek/
Místo konání: Praha
Trvání: 18:00 – 20:30
Přednáší: Tomáš Šena

7 Replies to “Večerní trávníkářská škola”

 1. Jak tato rezervace funguje? Provedl jsem „nákup“ na eshopu, ale nic mi doručeno nebylo, ani žádné infromace nepřišly, tak nevím, jaký je princip nebo způsob, jak se na akci přihlásit. Děkuji

 2. Dobrý den,
  zajímá mě Váš názor na používání semene fy.Barenbrug PRP,které je z Jílku vytrvalého,vyšlechtěného tak,že odnožuje a ryhle regeneruje.Pro mě ,jako správce fotbalového hřiště se toto semeno jeví velmi lákavě i když cena není zrovna nejnižší.Když si ale přečtu Váš článek z roku 2013 o travních druzích,tak tam píšete o tom,že při prořezání travního drnu výběžkatých odrůd se trávník vpodstatě znehodnotí až o 70%.Můžete to prosím nějak okomentovat.
  Děkuji Filipovič

  1. Dobrý den pane Filipoviči, společnost Barenbrug patří mezi špičku v oboru šlechtění travních osiv. Je to holandská společnost, takže šlechtění probíhá v úplně jiném klimatu než je u nás nebo u Vás. Jednotlivé druhy jsou skutečně špička, otázka je pak namíchaných směsí. Proto osobně dávám přednost směsím namíchaným českými šlechtitelskými stanicemi. Ty také používají druhy od Barenbrug, ale vybírají takové, které jsou odolnější např. proti plísni sněžné, lépe snášejí mráz a vůbec střídání ročních období v našem pojetí.
   To, že se dlouze výběžkaté trávy při regeneraci více rozřežou je pravda, ale také dokážou rychle regenerovat. Nejsem však expert na fotbalové směsi, každopádně bych ve věci osiv příliš neexperimentoval. Rozhodující je pro výběr směsi musí být konkrétní stanoviště, tedy Vaše fotbalové hřiště, otázka světla, stínu, proudění vzduchu, vlhkosti, zavlažování a způsobu celkové péče o trávník. Na základě těchto informací, lze správnou směs doporučit.
   S pozdravem
   Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: