To hlavní za rok 2015

zpětné-zrcatko2015Je čas udělat si malé ohlédnutí za rokem 2015. Vím, že až jednou budu vzpomínat na tento rok uvidím ho ještě v jiném světle než ho vidím nyní.

Letos jsme dosáhli jednoho z důležitých cílů. Zahájili jsme výrobu Edwinů. Nakonec jsme rok uzavřeli s 47 vyrobenými kusy. Všechny tyto sekačky byly dodány svým novým majitelům do 5 zemí Evropy (Česko, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Litva). Dalších 30 zákazníků na svou sekačku čeká na sezónu 2016.

Je to výsledek vzhledem k podmínkám a finanční situaci fantastický. Samozřejmě máme úplně jiné cíle, ale kdybyste věděli vše, co jsme od ledna do srpna zažili, pochopili byste, že jsme dosáhli nemožného.

Druhý velký úspěch je, že sekačky na posezónní servis přijely ve výborném stavu a mezi majiteli vládne velká spokojenost. Některé drobnosti, které nebyly perfektní během servisu vyřešíme a doufám, že pak bude spokojenost 100%.

V tuto chvíli je Swardman finančně stabilizovaný a intenzivně se chystáme na novou sezónu. Více než polovinu roku jsem řešil finanční zabezpečení firmy, to se podařilo nakonec vyřešit až v září, po sezóně.

Během podzimu se nám podařilo zapracovat několik inovací pro model Edwin 2016. Velkou radost mám ze snížení hluku o dalších několik decibelů. Mluvím o hluku, ale ve skutečnosti jsme z tiché sekačky udělali ještě tišší.

Lidé kolem mě. Tým se během roku obměnil, ale jádro zůstalo. Změnili se jak společníci ve firmě, tak spolupracovníci. V květnu nás bylo sedm, v srpnu čtyři, nyní už je nás zase sedm. Marek Votroubek posílil vývojový tým o Honzu Krále, svého dlouholetého parťáka, který má na starosti celý počítačový mozek pro všechny nově připravované modely včetně Margaret. Další velké posili do týmu ještě přijdou hned v 1. čtvrtletí.

Celkový obrat společnosti se dostal na 3 miliony Kč. Celkově Swardman zůstává v očekávané ztrátě. Učili jsme se bojem a šli jsme do toho se zvednutým hledím. Osekali jsme se, šrámy byly, ale zkušenosti jsou k nezaplacení. Očekávám, že je zúročíme hned v nové sezóně.

Co se týká tohoto blogu, zůstali jste mi věrní, což zvedlo zobrazení článků o 3%. Děkuji za přízeň. Celkem jsem na tomto blogu letos uveřejnil 57 příspěvků, což je více než 1 týdně. Mezi 5 nejvíce čtených článků se zařadily 2 články z roku 2013, jeden dokonce z roku 2012 a dva letošní. Můj blog si otevřeli lidé v 95 zemích světa. A největším komentátorem mých příspěvků byl pan Ludwig s 15 komentáři. Děkuji Vám za aktivitu.

Můj druhý blog (Milujusvujtravnik.cz)  se doplnil o 31 nových článků na téma travník a trávníkaření. Jeho sledovanost se zvýšila meziročně o 106%, což mi přineslo spoustu nových lidí, kteří mě zase obohatili o svoje zkušenosti a zvyky v péči o trávník. V první pětce nejčtenějších se i tady prosadily jen 2 nové články z roku 2015. Je vidět, že věci, které píšu mají cenu i za několik let. 🙂 Tento blog viděli lidé v 91 zemích. A nejčastějším komentátorem byl pan Bubeník, těsně za ním pan Bezouška a pan Škoda.

Musím zmínit i moje aktivity na Facebooku, kde máme dvě stránky: facebook.com/MilujuSvujTravnik  a facebook.com/swardman.mowers. Když přičtu k příspěvkům na blogu i originální příspěvky na facebooku, případně na Twitteru, tak jsem vytvořil více než 200 příspěvků za rok. Na to, že nemám na psaní vůbec čas, tak to není zas tak špatné.

Co chystám pro rok 2016. Určitě nenastane žádný odklon od mé vize, ani dříve napsaných myšlenek na tomto blogu. Naopak, mnohem důsledněji budu lpět na jejich realizaci a mnohem více budu hlídat naše odlišení od konkurence. Pořád platí, že nejdůležitější je naplnit autobus správnými lidmi, ty posadit na správná sedadla a pak už to půjde skoro samo. Kdybyste měli pocit, že jsme v něčem málo originální, nebo, že děláme něco, co už v sekačkách dělá někdo jiný, dejte mi prosím hned vědět.

Budu rád, když se mi podaří i v roce 2016 přinášet zajímavé a užitečné informace nejen z oblasti trávníků a sekaček. Budu se těšit na Vaší přízeň a nestyďte se dát o nás vědět i svým kamarádům a kamarádkám. To je největší dar, který si mohu od Vás v příštím roce přát. 🙂

2 Replies to “To hlavní za rok 2015”

 1. Dobry den

  Rad bych Vam popral vsechno nejlepsi do noveho roku, pevne nervy a urcitou miru fatalizmu 😉
  Mate muj obdiv, ze jste rok 2015 zvladl bez ujmy na zdravi.

  A jeste jeden provozni dotaz ke svozum Edwinu na servis. Jak toto presne probiha ?

  s pozdravem Edwin 002

  1. Dobrý den pane Ludwigu, děkuji za přání. I vám přeji vše nejlepší.
   Ohledně svozu, už Vám detaily posílala Věrka. Mysleli jsme, že to zvládneme do vánoc, ale tím, že byla dlouhá sezóna, tak jsme to nestihli. Ještě nám zbývá svézt 7 Edwinů. Což proběhne tento týden a začátkem příštího.
   S pozdravem
   Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: