Nové logo Swardman

Swardman-logo-2016_L
Swardman má nové logo

Od nového roku již naplno přecházíme na novou grafiku loga Swardman. Noví majitelé Edwinů ho již znají, ostatní ho dnes možná vidí poprvé.

Úplně to láká použít zažité Vodafone reklamní hlášení, „Mohli jsme udělat krásné, luxusní logo, ale my jsme řekli ne!“

V našem případě jsem to řekl sám. Když jsem dal grafičkám základní zadání, spíš jsem zadal, co tam nemá být. Tož to bylo jaksi málo. První návrhy nebyly úplně ono. Stále jsme diskutovali, jak to má být. První schůzky nad logem probíhaly již v roce 2014. Pořád jsem jaksi z toho neměl správný pocit. Loga byla krásná, lecjaká značka v Pařížské ulici by se za něj určitě nestyděla.

Mě to však pořád nekorespondovalo s obsahem firmy a vzhledem Edwina. Postupně díky diskuzi jsem si více a více začal extrahovat, co vlastně Swardman je za firmu. Jsme malá, začínající firma, s inovativním přístupem, která se snaží dělat věci jinak než ostatní výrobci sekaček na světě. Sice navazujeme na 180 let dlouhou tradici vřetenových sekaček, ale sami jsme na začátku. Nebudujeme prodejní síť, kde naše logo bude viset na každém rohu a nebude v každém letáku. Tradici a finanční sílu našich konkurentů musíme vyvážit, naší chytrostí, flexibilitou a zákaznicky orientovaným přístupem.

Středem naší firmy je náročný zákazník, to je náš šéf. Kolem něho vše vzniká. Kdyby nebylo našeho náročného zákazníka, Swardman, ani Edwin, by nikdy nevznikli. Proto jsem chtěl, aby logo bylo jednoduché, možná může působit až obyčejně.

Já však z něj mám velkou radost, protože přesně odpovídá, mému přístupu k zákazníkům. Je jednoduchý. Zákazník je na prvním místě. Odpovídá také našemu myšlení při konstrukci sekaček. Konstrukce je jednoduchá. Udělejme to nejlépe, to znamená nejjednodušeji, jak to jde.

A odpovídá i způsobu prodeje. Nakupujete přímo od výrobce. Nejjednodušeji, jak to jde.

Jednoduše žádné kudrlinky, žádné zbytečné komplikace, jednoduše k cíli.

Swardman_logo_BW
Swardman logo v černobílé kombinaci

 

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: