Rekordní týden

Intel-IQ-Marek-Votroubek
O Edwinovi se už ví oficiálně i v Británii a USA. Díky pracovitosti Marka Votroubka!

Za osm let, co prodávám vřetenové sekačky, jsme jich za jeden týden neprodali tolik jako nyní. Jedná se o mimořádný týden. Navíc i proto, že se o nás zmiňuje server INTEL IQ v USA a Velké Británii. Což je poprvé, kdy se o Swardman píše v zahraničí.

K rekordním prodejům… Nevedeme žádnou významnou reklamní kampaň. V podstatě se o nás nikde nepíše. A přesto nám jdou prodeje rapidně nahoru. Trošku jsem se nad tím zamyslel. Není to důsledkem nějaké mimořádné akce z posledních dní či týdnů. Současné výsledky jsou výsledkem práce z let minulých. To podstatné je kvalitní produkt – Edwin. Pak už stačí trvale dávat vědět, že jste na světě a pečovat o zákazníky.

Když Jim Collins ve své knize Good To Great  popisuje, jak se z průměrných firem staly mimořádně úspěšné, nikdo z lidí uvnitř oněch firem neřekl, „Jo zlom nastal když… “ Naopak, všichni ze zkoumaných firem řekli, „Nic mimořádného se nestalo, my děláme svou práci stejně už několik let, akorát teď si toho všimli ostatní, že nám to jde…“ Ano, to je přesně ono! Deset let, se snažím zkvalitnit české trávníky. Nejdříve správnými postupy, pak motorovými vřetenovými sekačkami z Anglie a nyní vlastní vřetenovou sekačkou Edwin.

Nemohu říct nic jiného než, že svou práci dělám 10 let stále naplno, jak nejlépe umím. Pokud si toho teď všimlo více lidí, je to jen dobře. Protože větší zájem nám umožní dělat pro krásné trávníky ještě mnohem více.

Když se mi v roce 2013 nedařilo dotáhnout vývoj vřetenové sekačky zdárně do finále, oslovil jsem Marka Votroubka, mladého vynálezce. Jeho jméno jsem asi 4 roky nosil v hlavě, od té doby, kdy se stal osobností roku MF DNES a já si přečetl jeho rozhovor.

To, že to bylo správné rozhodnutí dát se s Markem dohromady, jsem věděl hned po první schůzce. Ostatní to vidí třeba až nyní, po třech letech, kdy se o Markovi píše ve spojení s jeho druhým mimořádným projektem www.3doid.com.

Díky Markovi se o Swardman a Edwinovi píše na serveru INTEL a fotka Marka s Edwinem je vedle takových inovací, jako je první loď od Mercedes-Benz, nebo Parcelcopter DHL. Napadlo by to někoho z profesionálních marketérů, že by se o mladé české firmě vyrábějící sekačky na trávu psalo na Intelu? Jenomže proto je Marek v našem týmu, aby Swardman dělal věci, které si ostatní ani neumí představit.

A ještě jedna věc, nad kterou jsem se musel tento týden pozastavit. Jak víte, prodejem vřetenových sekaček se zabývám od roku 2008. Ale za celou dobu jsem v jednom týdnu neslyšel tolik slov od tolika zákazníků, jak nás doporučují, jak Edwina plánují ukázat sousedům, kamarádům, jak si jsou jisti kolik lidí v jejich okolí si ho koupí. Úplně mi z toho naskakuje husí kůže. To není sem tam něco, jako v předchozích letech, tohle je masivní vlna.

Pan Uhlíř z Valašska, který si před několika lety koupil od nás anglickou vřetenovou sekačku, nyní doporučil své známé Edwina. Známá si Edwina zkusila, je zahradnice a doporučí ho dál svým zákazníkům. Její zákazníci ho doporučí svým kamarádům… Nebo jiný případ, zahradník, s kterým se vůbec neznám, doporučuje Edwina svým klientům automaticky, to nám řekli zákazníci, kteří si ho přišli v pátek objednat. A tento týden třetí zahradník v akci. Ten si nechal Edwina předvést na svých travních kobercích, bez váhání řekl, „Tuhle sekačku koupí klidně deset mých klientů a to do měsíce, stačí, když jim řeknu.“

Z výše uvedeného – rekordní prodej, článek na Intelu v Británii a USA, reference zákazníků i úplně neznámých lidí, cítím, jak ohromný posun nastal.

PS: A naše běžné měsíční náklady na reklamu a PR? Asi 1500 Kč…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: