Tisková zpráva: Swardman podporuje emisní limity u sekaček na trávu

Swardman-logo-2016_LČeský výrobce sekaček, který podporuje emisní limity u sekaček na trávu
Japonský výrobce motorů Kawasaki je na nové normy precizně připraven
Nízké emise, nízký hluk, nízká spotřeba – výhody českého výrobce sekaček

 Praha, 7. července 2016

Český výrobce vřetenových sekaček uklidňuje rozjitřené emoce kolem Nařízení Evropského parlamentu a rady o požadavcích vztahujících se na mezní hodnoty emisí a schválení typu spalovacích motorů v nesilničních pojízdných strojích. Toto nařízení není určitě zaměřeno na české výrobce sekaček na trávu a nezpůsobí jim žádné komplikace. Společnost Swardman chápe toto nařízení jako zaměřené primárně na stavební stroje a manipulační techniku, tedy na nesrovnatelně větší producenty emisí než jsou malé zahradní sekačky. 

„Naše sekačka Swardman je vybavena nízko emisním motorem Kawasaki, takže naše stroje splňují nové nařízení již nyní.“ říká Tomáš Šena, trávníkář a spoluzakladatel české společnosti Swardman. „Díky japonské pečlivosti splňuje námi používaný motor FJ100D nové emisní normy již několik let. Snažíme se, aby naši zákazníci zažívali při kosení trávníku maximální komfort, což určitě není vdechování nadměrného množství výfukových spalin (např. oxidu uhelnatého). Naše sekačky jsou na nové normy připraveny a zpřísnění jenom vítáme. I tímto chráníme zdraví našich zákazníků.“vretenova-sekacka-v-akci

Swardman vybral pro své sekačky špičkové motory Kawasaki právě kvůli japonské pečlivosti. Použitý motor FJ100D je kromě nízkých emisí i mimořádně tichý. Výkon motoru je 1,9 kW, což představuje reálnou spotřebu benzínu Natural méně než 0,5 litru na hodinu provozu.

Společnost Swardman je přesvědčena, že nové nařízení Evropského parlamentu a rady není absolutně nařízeno proti domácím sekačkám a jejich uživatelům, ani proti výrobcům sekaček na trávu. Seriózní výrobci sekaček používají osvědčené a renomované značky motorů jakou jsou na příklad Kawasaki, Honda, Briggs&Stratton. Tito výrobci o připravované emisní normě vědí dlouho, a proto se stihli s předstihem dobře zařídit. Jiné to může být u čínských značek.

Dbát o zdraví svých zákazníků a čistotu a krásu životního prostředí jsou základní principy, které jsou zahrnuty v Etickém kodexu Swardman.

Kontakt:

Swardman, s.r.o.
Tomáš Šena
Pod svahem 1582/12
147 00 Praha 4 Braník
www.swardman.com

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: