Co Vás baví na sekání trávy?


Léta se snažím zformulovat, co je na kosení trávy tak úžasné, že to lidi tak baví. Různí odborníci to okrajově popsali jen tak mimoděk.

Asi nikdo se nenarodí, že bude trávníkář. I když možná se pár výjimek najde 🙂 Popelář, kosmonaut, závodník to ano, to je mnohdy jasné už před narozením. Ale trávníkář…?

Takže najít ten zlom, kdy se ze závodníka stane trávníkář mě fakt zajímal. Kdy a proč se to stane? Proč je to tak silné, že lidi začnou být úplně posedlí trávníkem? Protože sám jsem postižený, těžko mohu mít dostatečný odstup, abych to dokázal sám popsat.

Proto jsem požádal filmaře ze studia Positiv,  aby se zeptali jednoho závodníka, jak se k trávníkaření dostal. Koukněte na to a jsem zvědavý, zda je to paralela i s Vaším příběhem.

6 comments
 1. Vlada said:

  Můj příběh je trochu podobný. také jsem byl závodník. také jsem fotograf, chovatel, hodinář a poslední rok jsem trávníkář začátečník. Skoro vše co jsem doposud při zakládání trávníku udělal, je špatně mimo koupě vřetenové sekačky. Proto pište ať se něco praktického dozvím a pomalu se prosekám ke krásnému trávníku.

 2. Vlada said:

  Mám ještě dotaz k aerifikaci. Jaký, kopaný nebo praný písek použít. kopaný by odpovídal frakci 0-2mm, praný obsahuje i větší kamínky až do 8mm.
  Děkuji Vlada

 3. Vlada said:

  Do kdy je možné ještě dosívat trávník?

  • Do konce září maximálně. Pak už je to s rizikem, že to nemusí do zimy vzejít, ale záleží na počasí.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: