Specialista na vřetenové sekačky

SWARD + MAN = SWARDMAN
sward + man = SWARDMAN

Našlo by se mnoho věcí, které bychom uměli udělat lépe (co do kvality i vzhledu) než většina stávajících výrobců. Jistým způsobem nás to i láká. Ovšem porušili bychom tím jedno z klíčových marketingových pravidel. A tím je „specializace“. Přeci jen je lepší být někým jen pro někoho, než nikým pro všechny.

Zmiňoval i rozebíral jsem to zde již několikrát.

Jen těžko se příznivci Porsche smiřují s modely SUV. Porsche přeci znamená sportovní vozy. SUV ovšem sporťák není. A Panamera kombi? Ta sporťák není už vůbec. Porsche tedy již není výhradně sportovní značka. Porsche je (pouze) výrobce luxusních vozů. Změnili svou specializaci. Kolik lidí to odradí od koupě jejich vozů? Uvidíme za 40 let, co v té době bude znamenat Porsche.

Stále se zaměřovat jen na jednu věc je náročné. Mnohdy mě napadne, že vyrábět snad cokoli jiného by bylo snadnější, než se soustředit právě na vřetenové sekačky. Lákadel je nadto skutečně mnoho; zejména když dennodenně pozoruji, kolik nekvalitních věcí se valí na trh. Takové myšlenky však u mě nemají dlouhého trvání. Pokud bych měl totiž vybrat právě jednu věc, kterou mohu být zákazníkům užitečnějším než kdokoliv jiný, vybral bych vývoj a výrobu vřetenových sekaček pro domácí trávníky.

Sward znamená pažit. A jen těžko bychom mohli nést v názvu společnosti “pažit” a přitom vyrábět rotační sekačky, zahradní nábytek nebo třeba bazény. Držet se vize a filosofie firmy je hlavním úkolem jejího zakladatele. To žádná agentura ani žádní experti na marketing nemohou dělat za mě. A to je také jediné, co vím naprosto  přesně. Vím, co chci a proč jsem Swardman založil.

Je mi tedy líto, ale na kvalitní rotační sekačky nebo zahradní nábytek si budete muset najít někoho jiného.

http://www.swardman.com

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: