Electra místo Margaret

Vřetenová sekačka Swardman Electra - high tech řešení z Česka.
Vřetenová sekačka Swardman Electra – high tech řešení z Česka.

Trvalo několik let než jsme se od myšlenky na bateriovou sekačku propracovali k finálnímu řešení. Je dobré, že původní myšlenka a zadání zůstalo, jen název se změnil.

Nakonec jsme nevytvořili Margaret jak jsem tady dříve avizoval, ale Electru. Stejně jako u Edwina mě nakonec finální řešení mile překvapilo.

Konstrukce a mechanika byly opět v rukách Marka Votroubka, který přizval ke spolupráci svého parťáka Honzu Krále.

Honza aktuálně pracuje na doktorandském studiu na VÚT v Brně, mimo jiné pracoval rok v Cernu ve Švýcarsku a je držitelem první ceny Werner von Siemense za rok 2014.

Pro nás je podstatné, že Honza dokázal navrhnout elektroniku a naprogramovat řízení Electry tak, že mi to vyrazilo dech. Skutečně elektronika dokáže věci, které se mechanicky těžko vychytávají. Proto moje přání, aby akumulátorový model posunul technologii sekaček na trávu o kus dál, se splnilo.

Věci jako nastavení maximální rychlosti, akcelerace, zpátečka, regenerační mód atd., potěší každého, kdo si chce sekání trávy užít.

 

2 Replies to “Electra místo Margaret”

  1. Hezký den pane Šeno, gratuluji k dalšímu úspěchu. Teď je na řadě další milník: vřetenový robot. Psal jste, že na něm pracujete. Jak to vypadá s jeho vývojem? Díky za odpověď.

    1. Dobrý den pane Roušare, děkuji za gratulaci. Jsem rád, že jste na robota nezapomněl. 🙂 Teď děláme na fotbalové sekačce, kde si vyzkoušíme další věci, které se potřebujeme naučit, než půjdeme do finále s robotem. Příští rok to určitě ale nebude…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: