Proč jsem letos tolik nepsal

penVěrní čtenáři ví, že jsem letos psaní na blogu moc nedal. Ale neznamená to, že jsem psát přestal.

Musel jsem svoji psací energii obrátit z části dovnitř firmy, kde pravidelně komentuji aktuální dění ve firmě a snažím se motivovat své kolegy k lepší práci. A druhá část energie šla přímo do Novinek Swardmana.

Na začátku roku jsme se rozhodli, že budeme podporovat obsah na webu Swardmana, kde jsme v sekci Novinky některé články zveřejnili. Moje potřeba psát je docela velká, takže díky služební cestě do USA vznikl i malý seriál o pionýrském dobývání trhu, který právě vycházel na webu Swardmanu. Když jsem těch osm dílů viděl vytištěných u mých rodičů na stole, docela jsem koukal kolik to je celkem stránek. Psát stručně prostě moc neumím, on je život tak pestrý, že ho popsat jen v bodech by byla škoda.

Napsal jsem i pár textů, které se na web sekaček zase moc nehodí, protože to jsou spíš osobní úvahy a postřehy. Z tohoto důvodu jsem oživil zase tento blog, který mi dává prostor pokračovat v práci předchozích pěti let a dál dokreslovat vývoj z pohledu člověka, který se rozhodne pro podnikání v něčem čemu rozumí a na té cestě se potkává s novými věcmi, kterým se snaží teprve rozumět.

Tomáš Baťa řekl: „Nikdo mi neřekl, že chci-li docíliti dobrých bot, musím znát stejně
dobře psychologii jako ševcovinu.“ A kdo vede lidi, asi tuší, kde jsem letos narazil na nové komnaty nepoznaného.

Myslím, že jsem prošel hned na začátku roku pořádně zatěžkávací zkouškou, kdy jsem se musel rozhodnout zda věřit někomu, koho znám pár měsíců, než tomu, komu jsem věřil několik let. Stalo se, pro mě to bylo jedno z největších poznání, kterých jsem letos dosáhl. Opět jsem se ujistil, že instinkty se nepletou.

Taky jsem si zkusil na měsíc vypadnout z firmy a být sám. I to je psycho zkouška, i když v dnešní době internetu nijak dramatická. Personálně si firma v druhé půlce roku sedla, čemuž jsem musel aktivně přispět, ale tým lidí se začal sehrávat a věci jdou mnohem hladčeji než v první půlce roku.

Pro příští rok máme plán témat, o kterých vám chceme s kolegy napsat, či natočit video. Bude toho fakt hodně, takže musím rozvrhnout síly, abychom vše zvládli, ale myslím, že přeci jen bude více energie napsat i něco sem, než tomu bylo letos.

Pokud vás něco konkrétního zajímá, klidně mi nahoďte do komentářů téma. Díky.

 

 

6 Replies to “Proč jsem letos tolik nepsal”

 1. Zdravíme zo Slovenska a vinšujeme firme Swardman veľa veľa úspechov v nasledujúcom roku. Naozaj obdivujem potenčný entuziazmus vašej firmy: po Edwinovi 2 hneď Elektra v tomto končiacom sa roku… až sa mi zdá, že na taký prudký vývoj trh ani nestačí reagovať. Obdiv a klobúk dole, Vám Tomáš a všetkým zamestnancom firmy Swardman. Chcem vás uistiť, že my, ktorí máme doma Edwina, tak za každým kosením je v rohu trávnikového obrazu pomyselne podpísaný jeho autor; a teda váš rukopis je pri každom kosení. Čím viac sa na tejto zemi bude kosiť kosačkami Swardman, tým viac toho budete Vami napísané. Samozrejme, sme vďační za každé odborné slovo aj na papieri, či na webe; i za každú osobnú úvahu majstra trávnikov.
  Veľa zdravia, bohatosť inšpirácie, úprimnosť vzťahov a radosť zo života.

  Vlado Šosták, Trebišov

  1. Milý Vlado, jsem rád, že emoce, které do naší práce všichni dáváme, se dokáží přes železné stroje přenést i k Vám. Víte sám, že pokud věci neděláte s láskou, jsou výsledky mnohem horší a je to mnohem větší dřina.
   Děkuji a přeji i Vám radost nejen na trávníku.

 2. Dobrý den, nápad pro Vás nemám, jen jsem udělal pokus: dne 4.11. jsem zasel nový trávník ( má travní semeno ležet v regále nebo jej mám zasít.) Zasetý trávník jsem přikryl plachtou cca 2x15m. 9.12. tráva vyklíčila do asi dvou centimetrů, tak jsem plachty odstranil. Vidím že pomalu ale určitě trávník roste. Dnes je ale pod sněhem. Doufám že tím získám malý náskok než kdybych sel až na jaře. Hnojím podle Vašich rad.
  Hodně štěstí a úspěchů v novém roce. A pište!
  Vlada

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: