Buď ŠENA partner

ŠENA parnerNedá se nic dělat poptávka trhu a nezájem zahradníků mě přiměl k nové akci. Jaký nezájem?

Strojní aerifikace na malých zahradách jsem začal dělat v roce 2009, kdy jsem si pořídil tehdy úplnou novinku ručně vedený aerifikátor Easy Core, cena byla někde kolem 110 tis. Kč. Byla to po dodávce moje největší investice do vybavení. Tehdy zákazníci ani netušili, že se nějaká aerifikace trávníku dělá.

Jenže díky svým ročním plánům na péči o trávník, jsem jim tuto službu snadno zakomponoval do nabídky a dobře jsem jim vysvětlil k čemu aerifikace je důležitá. Za dva roky jsem měl investici do aerifikátoru zpátky. A mimo jiné ten stroj slouží dodnes.

S obdobím sucha a s rostoucí osvětou, se však potřeba aerifikace a tím pádem lepšího prokořenění trávníku a lepšího vsakování vody do trávníku, zásadně zvýšila. Jako pražská firma, jsme dělali aerifikaci třeba i v Krnově, ve Veselí nad Moravou, Břeclavi, u Teplic… Vzhledem k tomu, že doprava z Prahy hraje v takových nabídkách význam, a přesto to ti zákazníci chtěli. Očividně mám něco co jiní ne, nebo skutečně v regionu nikdo se znalostmi a vybavením nebyl.

Aerfikátor Billy Goat

Ať tak či tak, celé mě to přimělo na situaci zareagovat a postupně již od podzimu skládám mozaiku nového projektu.

Když má někdo dělat aerifikaci musí být na to vybavený, minimálně mít aerifikátor. Tak jsem zařadil do nabídky americký Pluger 18 od Billy Goat, lepší stroj pro zahrady na trhu není. Samotná aerifikace s dobrým strojem lze zvládnout v jednom člověku, i když je trávník velký.

Co však v jednom lze zvládnout jen těžko, je topdressing, což je aplikace písku, kompostu, na celý trávník a zapravení tohoto materiálu do trávy. Tam už hraje roli, kde je materiál složený, jak daleko to na trávník od toho místa je, jak je trávník svažitý a členitý… Pro jednoho to může být masakr zvládnout to za den. Pak se může stát, že člověk netrénovaný, nemá chuť během dalších pár dnů, možná týdnů, dělat další podobnu akci.  Přitom aerifikace s pískováním je nejlepší dělat v období srpen – září, pokud je závlaha, tak lze již od května. Zapískování jsem vyřešil získáním výhradního zastoupení kanadských motorových ručně vedených rozmetadel EcoLawn. To je stroj, který pohodlně obslouží a pečlivě rozprostře materiál, na malých i velkých trávnících.

EcoLawn motorové rozmetadlo

Investice do něj je větší, ale tento stroj nahrazuje 1 až 2 lidi, které byste minimálně potřebovali, aby vozili kolečka písku a rozhazovali. Větší aerifikace spotřebují klidně i 5 lidí, jeden nakládá, dva vozí kolečka a dva rozhazují lopatou. V případě EcoLawn už zbývá jen člověk, který nakládá a samozřejmě ten, co obsluhuje rozmetadlo (což může být jeden a týž člověk).

A když máte lopatou naházet z hromady 5, 7 nebo 10 tun písku do výšky násypky jeden metr nad zemí, už asi záda druhý den pocítíte. Tak tuto část aerifikační linky jsem vyřešil tento týden pomocí krátkého mobilního pásového dopravníku za rozumnou cenu. To znamená, že obsluha stroje si rozmetadlo celkem snadno naplní sama a nevznikají prostoje žádného dalšího pracovníka.

Teď už zbývá jen zajistit písek po celé republice a aerifikační linka je komplet. Na pohodlném zajištění písku pracuji a během 14 dní by to mohlo být uzavřené.

Tak, co nám zbývá k tomu, aby si zákazník službu mohl pohodlně objednat, aniž by se musel s někým scházet, porovnávat nabídky, vybírat firmu a služba mu byla ve finále profesionálně dodána s garancí kvality?

Jednoduché a přehledné objednání na jeden až dva kliky z křesla domova. Tak to už mám, v rámci ŠENA shopu v sekci „Práce službou„, kde je zatím jako pilotní služba umístěna jarní aerifikace plnými hroty. Službu nabízím ve třech základních modifikacích – BASIC, STANDARD a PROFI. V rámci těchto služeb už stačí jenom vybrat variantu velikosti trávníku a vzdálenosti. Mapa partnetů bude brzy doplněna. Takto budou koncipovány i další služby, které postupně přibudou. Pak už stačí objednat online a zaplatit. My danou adresu prověříme, potvrdíme si velikost trávníku a přístup na pozemek. Pokud vše projde, bude zákazníka kontaktovat náš člověk, který si potvrdí termín a následně službu provede.

A kdo ten náš člověk je? Tak to pro mě byla lehká otázka. Je to totiž někdo z Vás. Většina, kdo čte tento blog nebo mě sleduje na facebooku, ví o trávnících už dost na to, aby se trávnikařením mohl aspoň částečně živit nebo si přivydělat. Mnozí z Vás absolvovali více než jeden můj kurz Domácí trávníkář, takže se známe i osobně. Na Vás vsázím.

Aby služba měla vysokou kvalitu a sbírala kladné ohlasy, musí být minimálně v kvalitě, jako bych to dělal osobně. To znamená 100% garance spokojenosti pro zákazníka.

V první řadě na každou akci má náš člověk ode mě bodový manuál. Tento manuál dostane předem i zákazník, aby si mohl odkontrolovat, zda se udělalo vše, co mělo. Náš člověk, říkejme mu již „ŠENA partner„, vyfotí zahradu před realizací a po realizaci. Po realizaci si nechá od zákazníka potvrdit vzorový formulář, co by dodací list. Fotky a dodací list pošle partner k mým rukám. Já to vše zkontroluji, udělám kontrolní hovor se zákazníkem. A pokud vše bude v pořádku, obratem partnerovi proplatím jeho práci.

Cena práce partnera je dopředu daná ceníkem. To znamená, že všichni dopředu vědí, do čeho jdou. Na mě je vybrat takové partnery, kteří budou dělat práci pečlivě a budou zákazníkům poskytovat skvělou službu.

A vzhledem k tomu, že ještě než jsem tento článek napsal, už se mi přihlásilo 10 zájemců o spolupráci, jen na základě zveřejnění nových služeb v eshopu, je vidět, že by to mohlo fungovat.

Kde ještě partnery hledám:

   • Brno
   • Zlín
   • Olomouc
   • Ostrava
   • Plzeň.

Chceš být ŠENA partnerem? Ozvi se mi.

Výhody pro partnera ze spolupráce jsou:

   • nulové náklady na získávání nových zákazníků
   • odpadá čas věnovaný domlouvání zakázek a tvorba nabídek
   • získávání objednávek přes nejlépe hodnocený eshop v oboru na trhu
   • jeden dodavatel na celou zakázku
   • bez nutnosti držet zásoby materiálu
   • jistota, že je zakázka již uhrazena před realizací
   • přísun nových kontaktů
   • pracovní manuály zdarma
   • účast na odborných školení
   • výhodné ceny na spotřební materiál
   • odborná podpora na telefonu, i osobně
   • být součástí celorepublikové trávníkářské sítě.

Ne každý se však může partnerem stát. Nelze některé regiony přehustit partnery, na druhou stranu musí být možnost, aby objednávku mohl případně realizovat i někdo jiný. A pokud budou od zákazníků opakovaně špatné reference, může dojít i k ukončení spolupráce s partnerem.

Primární je však rozvoj a prohlubování spolupráce a zvyšování důvěry u zákazníků a celý systém trávnikaření v Česku posouvat na vyšší level, kde mají z práce a poskytovaných služeb radost jak ti, co jí vykonávají, tak ti, co jí objednávají.

One Reply to “Buď ŠENA partner”

 1. Dobrý den, Tomáši to je skvělý nápad, kdybych měl čas tak bych se určitě přihlásil. Možná když mě vyhodí z práce :). Každopádně držím palce.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: