Výroba sekaček bude v Praze

Minulý týden se u nás definitivně rozhodlo, že sériovou výrobu budeme mít od nového roku v Praze. Litomyšl neopustíme, jen dojde k rozdělení vývoje a sériové výroby. Vývoj ponecháme v Litomyšli v jiných prostorech než jsme nyní. V těchto prostorech půjde však dělat i kusovou výrobu.

Musím říct, že je vždy úleva, když majitel pronajímaných prostor o Vás stojí. Tento nový pronajímatel musel udělat hodně kompromisů ve svém provozu, navíc zainvestovat do významných úprav jako jsou výměny oken, ale pořád je cítit, že chce mít ve svých prostorách právě nás.

Něco podobného cítím i na naší adrese v Praze Komořanech, kde jsme už více než 3 roky. Neustále se rozšiřujeme, pronajímáme další a další prostor a nyní díky přesunu výroby do Prahy, to bude najednou radikální skok v pronajatých metrech. Vedení areálu je však vstřícné a nutno říct, že ve všem se nám snaží vyhovět, což jednoduše ubírá starosti a umožňuje nám soustředit se na vlastní činnost.

Máme štěstí a prostory, které potřebujeme na výrobu se uvolňují přirozeně přesně ve správný okamžik. Od ledna bychom je měli převzít. A od konce února by se měla sériová výroba rozběhnout v záběhovém tempu. A od dubna bychom chtěli být schopní produkovat minimálně 70 sekaček měsíčně.

Pro začátek počítáme do výroby s pěti novými lidmi. To by mělo stačit na dosažení obratu kolem 20 milionů pro příští rok. Samozřejmě navýšení kapacity i v průběhu roku bude možné.

Praha je na lidskou práci složitý region. Zažil jsem to už v počátku minulé firmy, kdy jsme měli montáž sekaček v Praze Štěrboholech. Tenkrát jsem pořádně nevěděl, co za lidi mám hledat, a jaký by měli být. To je snad po těch letech už celkem jasné, ale i tak bude zajímavé, jaké lidi se mi do výroby podaří získat.

Z profesí určitě budeme hledat svářeče, lakýrníka a lidi na montáž. I tak však dokážeme pro naše potřeby zaškolit i lidi bez praxe, a to platí jak pro svářeče, tak lakýrníka či brusiče.

Naší výhodou je, že dokážeme zajistit ubytování ve služebních bytech ve vzdálenosti do 5 min od práce. Proto se neomezujeme v hledání pouze na Prahu a okolí, ale vlastně nemáme limit. Mnohem důležitější pro nás bude charakter a pracovitost daného člověka. Pokud s námi bude chtít pracovat a my s ním, tak bydlení v místě pracoviště je jen drobný úkol.

Díval jsem se jakou mzdu nabízí výrobce konkurenčních sekaček v Británii, a musím, říct, že bychom měli být se mzdami na jejich úrovni do dvou let. Za prvé oni neplatí nijak horentní sumy na Británii, za druhé, raději budu platit 1,5 mzdy člověku, který dělá za dva, než dvěma platit průměrnou mzdu, co dělají v součtu za jednoho. Což už jsem také zažil.

Následujících šest měsíců bude přelomových a ovlivní naše životy na dalších minimálně pět dalších let. Věřím, že to zvládneme a dodávky sekaček budou pro nás zákazníky radostí.

2 Replies to “Výroba sekaček bude v Praze”

  1. Dobrý den, zajímavější informace by byla, kdy se rozjede výroba ELO 2 a bude běžně dostupná bez pořadníku. Z toho co píšete usuzuji, že stávající sekačku budu muset používat i příští tok a to jsem si říkala, že na podzim už pro ni nemisím řešit servis 😦

    1. Dobrý den Simono, výroba se rozjede na jaře. V tuto chvíli již však máme tolik předobjednávek, že začátek sezóny bude pro výrobu náročný. Každopádně předobjednávky zrušíme během podzimu, a už půjde objednávat přímo za konečnou cenu. Stávající vřetenovou sekačku Vám rádi po sezóně dáme do pořádku.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: