Nejbohatší lidé světa a jejich začátky

1Bernard Arnault původně kožené kabelkyLVMHFrancie
2Elon Muskpůvodně elektrosporťák pro zábavuTeslaSpaceXUSA
3Jeff Bezospůvodně knihkupectvíAmazon.comUSA
4Larry EllisondatabázeOracleUSA
5Warren Buffettpůvodně textilní firmaBerkshire HathawayUSA
6Bill Gatespůvodně rozvrhy pro školyMicrosoftUSA
7Michael BloombergzpravodajstvíBloomberg LPUSA
8Carlos Slim Helú telekomunikaceAmérica MóvilMexiko
9Mukeš Ambanipůvodně export kořeníReliance IndustriesIndie
10Steve Ballmerpůvodně provozní manažerMicrosoftUSA

Nikdo z výše uvedených deseti lidí si ani nepomyslel na začátku, kam se jejich kariéra za 20 či 30 let posune. Vesměs všichni začali s tím, co je bavilo a až čas a příležitosti je prověřili natolik, že nabrali sebevědomí, sílu a vytáhli své podnikání na světovou špičku. Kdybyste byli investoři na začátku kariéry těchto lidí, jak byste se na ně dívali?

Nikdo z první desítky se neprosadil díky investicím do nemovitostí, do kterých většina lidí investovala. A pouze dva investovali čistě do programování software, což v jejich počátku rozhodně nebylo nijak extra sexy z pohledu investorů.

Je propastný rozdíl v tom, do čeho tito lidé na začátku investovali svůj čas a peníze, a na čem ve finále zbohatli. Nebylo to až tak o tom, že by tito lidé byli ve správný čas na správném místě, na správném místě bylo mnoho lidí i ve správný čas a kde jsou dnes… To, že svou příležitost nepustili, je díky jejich osobnosti, díky jejich charakteru a jejich vlastnostem. Nevzdali se a šli stále dál a dál, bez ohledu na to, co si mysleli investoři a lidi kolem nich. To samé platí o Jobsovi a Apple, o Knightovi a Nike, o Baťovi…

Až příště budete investovat dělejte to raději jako Warren Buffett, jděte do té firmy osobně fyzicky, proberte se účetnictvím, pobavte se s klíčovými lidmi, podívejte se, jak mluví se zákazníky, jak mluví mezi sebou, jakou mají kulturu, zjistěte si jaké mají rodinné zázemí, čím vším si prošli, co dokázali obětovat, aby mohli dělat, to co je baví. A pak nemůžete investovat blbě.

Nesuďte ty lidi podle produktu či služby, kterou dnes nabízejí, protože nejste jejich zákazník, a ani je nehodnoťte podle oboru, v kterém podnikají, protože mu nerozumíte tak, jako oni.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: