Filosofie: pouze to nejlepší přináší nejlepší výsledky

Hnojivo Sport&Golf
Obrázek nebyl nijak počítačově upraven (kromě velikosti).

Trávníkové hnojivo je jeden ze základních pilířů kvalitní péče o trávník. Už přes 5 let používám holandské biohnojivo, které je určené pro fotbalová a golfová hřiště. Dřív jsem používal špičková konvenční hnojiva pro golfové trávníky. Jenže měl jsem problém, zákazníci se báli hnojení kvůli dětem, psům, kočkám, rybám v jezírku. Jak mám udělat anglický trávník bez hnojiva?

Tak jako všechny problémy i tento se vyřešil. Přešel jsem zcela na biohnojiva holandské značky PURE. Od té doby platí, čím déle toto hnojivo na trávníku používám, tím méně máme s trávníkem starostí, lépe vypadá a neustále se zlepšuje.Klidně toto berte jako obchodní sdělení, ale nemyslím to tak. Jen vám chci na tomto případu popsat, proč jsem pořád trošku vepředu. Toto hnojivo se začlo do Česka dovážet a já se k tomu hned přes své kamarády přimotal. A protože se nebojím experimentovat, tak jsem ho na pár zahradách začal používat. Po roce jsem na něj převedl všechny zahrady. Vůbec jsem neměl v plánu ho prodávat dál, prostě jen pro své účely.

Jenže trávníky, o které se starám se svými kolegy byly tak perfektní celý rok, že postupně se lidi začli ptát, jak to děláme. No a když jsem jim popsal všechny výhody, chtěli si ode mě to hnojivo koupit. No tak jsem prodal pár pytlů. Pak se přidali někteří zákazníci, kteří si ode mě koupili vřetenovou sekačku, pak se přidali jejich sousedi atd. A po pár letech jsem už starým způsobem nestihal hnojiva expedovat. Naštěstí jsem dostal svolení je začít prodávat přes internet a nyní je zařazuji do eshopu k sekačkám.

Mohl bych prodávat hnojiva x značek a od nich nabízet x modelů hnojiv. Já ale o to nemám zájem. Výrobce, který mě přesvědčil, že své práci rozumí a je jeho cílem snížit frustraci lidí, že tráva potažmo rostliny mají zase nějaký problém, je u mě jen jeden a jsem mu věrný.

V čem je hnojivo nazvané „Sport&Golf“ tak vyjímečné? Není to ropný produkt. Počítám, že nechcete do svého trávníku rvát ropné produkty, chraň bože, že by to sežral pes, nebo by granule při rozhozu dolétly až pod jahody nebo rajčata… Tak to máme první shodu. Také počítám, že byste ocenili, kdyby u hnojiva platilo, že čím déle ho používáte, tím méně starostí s trávníkem máte. Pokud souhlasíte, tak to máme druhou shodu. Taky by vás asi bavilo, kdyby nehrozilo, že si hnojením trávník spálíte? Třetí shoda. A jak vás štve, že po hnojení konvenčními hnojivy tráva hrozně rychle roste a vy nestíháte sekat? Hodně vás to štve? Já tento problém neznám. Čtvrtá shoda. A bylo by fajn, kdyby hnojivo obsahovalo „hodné“ bakterie, které pomáhají rozkládat odumřelé kořeny a listy na humus a tím vytváří další živiny? Páta shoda. A vyhovuje vám hnojit jednou za šest týdnů? Šestá shoda. A cena by měla být níž než je u srovnatelného konvenčního hnojiva? Sedmá shoda.

Pokud stále hledáte argumenty proti, tak mi je napište. Osobně nevím, co bych měl od trávníkového hnojiva chtít víc?

SPORT&GOLF
Hnojivo pro fairwaye a odpaliště NPK 12-5-5

Sport & Golf je rychle-působící kompletní organominerální hnojivo s přídavkem mikroorganizmů a hořčíku. Sport & Golf byl vyvinut speciálně pro vysoké požadavky, které jsou na sportovní a golfové trávníky kladeny.

Charakteristika

 • Působí rychle a udržitelným způsobem.
 • Nepálí listy.
 • Zvyšuje organický podíl v půdě.
 • Vyšší vzdušnost a cirkulace vody v půdě.
 • Celkové posiluje rostlinu.
 • Redukuje stres působený plísňovými a bakteriálními ataky.

Dávkování

 •  5 x za rok, 2 – 3,5 kg/ 100 m2.
 • 15. března; 30. dubna; 15. června; 25. července; 1. září
 • 3,5 kg/100m2; 2,5 kg/100m2; 2,5 kg/100m2; 2,5 kg/100m2; 2,5 kg/100m2
 • Celkem za rok 100m2: 13,5 kg
 • Celkem za rok 300m2: 40,5 kg
 • Celkem za rok 500m2: 67,5 kg

Složení

 • Krevní moučka, moučka z peří, kostní moučka, kakaové skořápky, mořské řasy, močovina, vináza, sulfát hořečnatý.
 • živiny: 6% močovinový dusík, 6% organicky vázaný dusík, 5% fosfor, 5% draslík, 3% hořčík.

Balení

 •  Pytel 25 kg.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: