„IKEA rodina“ na vlastní kůži

Vyzkoušel jsem si IKEA na vlastní kůži

Během posledního roku studia na univerzitě jsem potřeboval vydělat dost peněz na cestu do Austrálie, takže jsem kromě svých obvyklých brigád zkusil ještě práci prodavače v obchodním domě IKEA.

Jak víte, jedná se o švédskou firmu a jednu z nejúspěšnějších na světě. Byl jsem obyčejný brigádník, ale jako k takovému se tak dobře nechovali v žádné jiné firmě, kde jsem byl ani po dvou letech stáleho zaměstnání.

Aby si zval na osobní pohovor nadřízený brigádníka každé dva měsíce a ptal se ho na jeho pocity, to je fakt špička. Ale není to zbytečnost, má to svou logiku a ohromný přínos hlavně pro firmu. Petr Žikovský, který mi dělal manažera, a který mě přijímal, byl mladý, ale s ohromným talentem. Uměl naprosto úžasně zadat tu nejnudnější práci tak, že jsme jí šli dělat s chutí.

Práce tam byla zábava a ikdyž jsem dělal o prázdninách téměř vkuse, pořád mě to bavilo. Třeba závodní jídelna je místo, kde byly snídaně svačiny, obědy, večeře a člověk se tam setkával s ostatními. Všichni si tykali, takže nebyl problém sedět u stolu se svým manažerem a současně s ředitelem. Mezi sebou jsme se všichni znali i brigádník měl svou významnou roli v prodejním systému IKEA. Nikdo vlastně nerozlišoval, zda jsi brigádník nebo ne. Prostě jsi na place a máš svou roli, která je pro chod obchoďáku důležitá. Pokud se chcete něco skutečně naučit, učte se od těch nejlepších.

Pointou bylo, že jsem před odjezdem do Austrálie požádal o písemnou referenci, že bych v Sydney také dělal v IKEA, když znám sortiment. Referenci jsem dostal a skutečně jsem v Sydney hned druhý den našel obchoďák IKEA a požádal o práci. Dali si mě do databáze. Dlouho se nikdo neozýval, už jsem to bral, že nemají o mě zájem. Pak se ale jednoho dne ozvali, že mě berou, bohužel, už jsem se chystal na cestování a končili mi víza, takže jsem práci musel odmítnout.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: