ATCO, ALLETT, MASPORT – přehled vztahů?

Kam zmizely vřetenové sekačky ATCO?

Sice mám pocit, že už jsem to vysvtělil milionkrát, ale vzhledem k tomu, že se dotaz neustále opakuje a je dost nelehké tento zmatek vysvětlit ústně, tak jsem vytvořil infografiku. Graficky jsem zaznamenal proces zkázy jedné slavné značky.

Pro nás jako pro VretenoveSekacky.cz je to schizofrenní situace. Zavedli jsme na trh značku ATCO a když jí lidé začli konečně vnímat, tak se změnil její majitel i produkt nesoucí toto jméno. Bohužel změna byla směrem, který si myslíme, že není správný.

„Tady totiž přestává veškerá legrace… Ale pak se pár chytrých hlav dalo dohromady a řekly dost. A není náhoda, že těch pár chytrých hlav se sešlo v Italské republice, prosperujcící Itálii… Prostě kvalitní a sportovní Fiat“  Představte si, že by logo BMW nalepili na Fiat a tvářili se, že je to pořád to skvělé BMW. Ano, to zní dost divně, ale ve vřetenových sekačkách se přesně tohle stalo. A představte si, že by si ten Fiat myslel, že tím přiláká nové zákazníky…

Naštěstí zůstaly zachovány aspoň produkty (Balmoral, Windsor, Royale), ale ty zase vyrábí někdo jiný ALLETT. Což je značka, kterou zase nikdo nezná. A teď máte eshop, optimalizovaný za nemalé prostředky na klíčová slova jako „ATCO“ „Balmoral“ atd. Musel jsem se rozhodnout, buď budu lpět na značce a půjdu cestou do obchodníkova pekla, nebo vsadím na produkt a budu se modlit, že zákazníci nepůjdou slepě za značkou, ale budou věřit mým zkušenostem a logickému úsudku.

Proto stále eshop vykazuje určitou dvousečnost, jednak přitahujeme lidi na ATCO, ale nabízíme už jen ALLETT. Jenže zákaznicí, kteří si koupili od nás ATCO, si třeba po čase chtějí přikoupit příslušenství, nebo potřebují náhradní díly, no a ti by zase tápali.

Je to skutečně zapeklitá situace, pak se dostanete pod tlak, že nedostatečně propagujete ALLETT a současně z druhé strany, že parazitujete na značce ATCO… A firma BOSCH, která tento rozpad zapříčinila má ruce hodně daleko od toho, natož aby jí zajímal nějaký prodejce v Česku.

A pak se divte, že vřetenové sekačky jsou na trhu někde v koutě a nikdo o nich neví, nikdo je nezná a nikdo neví čím jsou úžasné. Naše schopnosti tkví v tom, že stále víme víc než ostatní a stále se dokážeme orientovat tak, abychom šli za kvalitou.

Právě nastává situace, kdy vřetenové sekačky začnou prodávat všichni zahradníci, závlaháří, prodejci Stiga, ostatní nezávislí prodejci zahradní techniky, možná, že i Mountfiled a.s. se k nim nakonec vrátí. Na trhu začne bujet cenová válka, protože odlišit se nejnižší cenou umí všichni. Zákazníci budou licitovat, když nám nedáte cenu koupíme si Allett, ATCO nebo Masport… A protože velká část prodejců chce prodat za každou cenu, tak se marže postupně sníží, až to všechny prodejce omrzí a vřetenové sekačky postupně vyřadí z nabídky.

Ono se totiž nikdy nebude už prodávat více vřetenových sekaček než rotačních, navíc vřetena se musí brousit a to umí málokdo, zákazníci na vřetenové sekačky jsou velmi nároční, takže musíte mít čas si s nimi o trávě povídat, umět řešit bizarní problémy. A to už je moc práce přátelé, to ne každého baví… Mě to ale skutečně baví a jsem rád, že můj přístup zákazníci kvitují. Já se odvděčím.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: