Kupuji Dacii u Mercedesu

Mercedes je na špičce trhu, Dacia na dně trhu.

Potřebuji nutně nové auto. Říkam si, že stará škodovka byla křáp, pořád jsem něco musel opravovat, spousta strostí a peněz… Musím si pořídit něco lepšího, abych líp vypadal, měl méně starostí a nemusel furt trčet v servisu. Říkám si Mercedes má zvuk i dobrý servis a dost se mi líbí. Tak si zajdu do salonu mercedesu vybrat.

Otevřu dveře a hned se mě ujímá recepční, usazuje mě do pohovky a jde mi zařídit obchodníka. Za pár vteřin přichází prodejce, velice pěkně oblečený, usměvavý. Říkám si, to je paráda, tak se mi to líbí. Odvádí mě k autům, krásný, pohodlný. Perfekně mě prodejce informuje a seznamuje se všemi výhodami. Jsem spokojený. Moc neváhám a hned chci po něm nabídku ve standardní konfiguraci.

Za pár okamžiků mám v ruce cenu, trochu mě orosilo. Cože tolik? Obracím se na prodejce a říkám, že zase tak nadupaný auto nepotřebuji, že to mám jen na ježdění do práce. Přikyvuje a argumentuje, že jde o skutečně špičkový produkt, velmi pohodlný, spolehlivý, německý… Že cena odpovídá kvalitě a renomé značky Mercedes.

Začínám být otrávený, proč mi nabízí auto za pětkrát víc než dělají ostatní? „Chápejte mě, říkám mu, já autum rozumím, táta byl automechanik. A nikdy v žádném autě nebylo vyhřívání sedadel a navigace.“ Obchodník začíná být nejistý. Navrhuji mu, zda by to auto nešlo nějak očesat. Trošku pookřeje, nabízími ten model v základní výbavě. Ale cena je stejně někde jinde. Navrhuji, aby mi nedával litá kola, ale pouze plechové disky, že to bud ejezdit stejně a že mi stačí motor 1,5 litr. Kroutí hlavou, že mi nemůže sloužit. Obracím se rozhořčeně na něj a říkám, proč mi nabízíte pořád mercedes, když mi stačí dacia?! Obchodník je dosti zmaten. „Pane jste v autosalonu značky Mercedes, jsem hrdý na to, že mohu prodávat tuto značku.“ „Ježiši proč mi to řikáte, vždyť já chci jenom normální auto…“ a odcházím zhnuseně z autosalonu.

Ano, historka v autoprůmyslu naprosto nepředstavitelná až komická. Samozřejmě, že je fitkivní. Ale pozor, u trávníků (služeb) zcela normální. Chceme toho nejlepšího, ale odveďte dílo, jako naprostý nýmand. Má-li člověk určitou hranici kvality, nechce se mu dělat dílo, ze kterého nebude mít dobrý pocit. Pro peníze? Proč proboha! Leta buduji značku kvality a pak si mám kvůli penězům své úsilí kazit? To je přeci cesta do pekla. Nevyhovuje-li Vám naše nabídka, nechte si to udělat od někoho jiného, ale nechtějte po mě pouze jít s cenou dolu, protože jinak než na kvalitě se to neprojeví. Pak budu zklamaný já, ale i i vy a budete tvrdit, že jste od mercedesu čekal jiné dílo…

Nebo se pletu, přátelé?

One Reply to “Kupuji Dacii u Mercedesu”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: