Nevolejte domu v kolik určitě dorazíte

Plánovat a slibovat je ztráta času.

Jistě to znáte. Sednete do auta, máte plnou nádrž, vyjedete na dálnici a voláte domu, že za 3 hodinky budete doma. Ujedete pár kilometrů, začne se zhušťovat doprava, minete sjezd a kilometr za exitem dálnice stojí… Stojíte hodinu., dvě, tři a pořád nic. Už jste měli být doma a ono jste pořád na začátku cesty…

Zkusíte tedy uniknout přes krajnici a polní cestu a najedete na úplně neznámou dálnici a zhostí se vás euforie, že přeci jen domu dorazíte. Voláte domu, že vše už je dobré. Ujedete opět pár  set metrů, ale zjistíte, že jedete po dálnici, která není dokončená a cesta končí. Kroutíte hlavou. Sjedete na rozmlácenou silnici III. třídy a říkáte si, no tak nic, pojedu, dokud to půjde a někam dojedu. Navigace ukazuje stále vpřed.

Pomalu se smiřujete, že budete až domu muset jet krokem, i když vaše auto má šestistupňovou převodovku. A když už v to nedoufáte, vidíte ceduli nájezd na dálníci. Uvažujete, má to smysl, co když zase bude nějaká zácpa a já tam zůstanu viset. Prijedete k dálnici a vidíte, že provoz je řídký, vše nasvědčuje tomu, že by neměl být problém. OK, necháte se „překecat“ a znovu najedete na dálnici. Frčíte co to jde. Paráda, tak teď už budu doma za hodinu. Zvednete telefon a zavoláte, že za hodinu už defintivně dorazíte. Jste v pohodě, protože cesta skutečně ubíhá už klidně, ale přeci jen po těch zkušenostech jste pořád ostražití.

No a když už zbývá do cíle 30 minut, kamion před vámi vybočí, narazí do svodidel a převrátí se napříč dálnicí. Brzdíte, co to jde. A úspěšně. Ale cesta je zablokovaná a opět stojíte… Domu dorazíte po 12 hodinách místo 3 hodin. Nikdo vám nechce věřit, že jste měli takovou smůlu. A když to ustojíte, tak vám už stejně doma nevěří a příště se na vaše sliby vykašlou.

Přestože jste měli spolehlivé auto a plnou nádrž, tak jste nedojeli včas. Navíc jste slíbili něco, co jste neměli zcela ve svých rukách a nikoho nezajímá, že v okamžik, kdy jste volali, vypadalo vše jasně a dobře. Ano kdybych měl dost  prostředků a chtěl zvýšit jistotu, že dorazím do cíle včas, najmul bych si vrtulník. Bohužel to nešlo, tak jsem musel jet autem.

Stále je více lidí s kapitálem bez nápadu, než lidí s nápadem bez kapitálu. Kapitál dáva svobodu řešit věci nezávisle. A i když člověk s kapitálem sdílí vaše myšlenky a naprosto se shodujete, jste na něm závislí. A pokud on zabrzdí, tak vy brzdíte s ním, chtě nechtě. Navíc to, že sedíte v jeho autě, vás dost omezuje i v možnosti přesednout na vlak nebo jít pěšky a dokonce i se vrátit. Než si sednete k někomu do auta, zvažte důkladně, zda není spolehlivější možnost jak odsáhnout cíle.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: