Nejsem jediný, kdo chce vyrábět

Některé věci, je lepší si nechat pro sebe.
Některé věci, je lepší si nechat pro sebe.

Poslední týdny jsem byl nucen omezit zprávy o vývoji nových vřetenových sekaček a není to z důvodů, že by se nic nedělo. Naopak. Děje se toho tolik, že jsem musel uznat, že psát o některých věcech nemohu, protože hrozí, že bych mohl poskytnout cenné informace konkurenci. Ano, vidíte dobře. Čím více firem se dostává díky slabému odbytu do nesnází, tím více hledají, kde by mohly najít nový prostor pro výrobu či prodej. A vzhledem k tomu, že Česko je velmoc ve výrobě sekaček na trávu  a jejich komponentů je riziko zneužití mých nápadů a myšlenek velmi vysoké. Musím tedy našlapovat velmi opatrně.

Poslední případ se naskytl před pár dny. A docela mě baví to, jak ostatní řeší, jak vřetenovou sekačku vyrobit, zatímco já řeším věci o dvě úrovně dál. Takže pokud sekačku vyrobí, dostanou se ve srovnání se mnou zákonitě do situace, kdy přijdou na trh s něčím, o co už není takový zájem. Pět let se připravuji na to, že se na trhu objeví konkurence. A skutečně díky zkušenostem a nasbíraným informacím jsem se dostal do situace, kdy je málo věcí, které o sekačkách nevím. Navíc je pozitivní, že mnoho informací se ke mě dostane, aniž bych o to nějak usiloval. Poptáva-li někdo výrobu vřeten, dozvím se to, někdo poptáva ve zkušebně otestování vřetenové sekačky, dozvím se to, někdo připravuje internetovou reklamu na vřetenové sekačky, taky se infomace ke mě nějak dostane.

Velkou potíž konkurentů vidím v tom, že chtějí vyrábět, ale nevědí jaký je potenciál na trhu. Ono se to nemusí zdát, ale současná situace na trhu samozřejmě omezuje i potenciál v prodeji velmi drahých sekaček. A vyrábět jen pro samotnou výrobu nemá až takový smysl. Pokud produkt hned negeneruje dostatečné zisky, už málokdo si dovolí dělat masivní marketingové kampaně. Já se držím hesla, že se pouštím pouze do závodů, o kterých dopředu vím, že je můžu vyhrát…

One Reply to “Nejsem jediný, kdo chce vyrábět”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: