Předávám rady a zkušenosti

Oko profesionála na trávníky
Oko s trávníkářskou jiskrou

Více a více času trávím v sezóně předáváním rad a zkušeností a odpovídáním dotazů k řešení problémů s trávníky. Je celkem běžné, že za den odbavím kolem 50 telefonátů. A to nejsou hovory typu „Ahoj, kolik?“ „Dej tam 6 kilo hnojiva, to bude stačit…“ 🙂

Dřív jsem se snažil odpovídat maximálně obsáhle, protože to mi je vlastní, podat maximální informaci v souvislostech. Jenomže, díky těmto dlouhým telefonátům jsem přestal dělat práci, která by mě živila. Nejde dělat cokoliv, když pořád berete telefon a mluvíte. Jel jsem s kolegama na zahradu na práci, která měla trvat čtyři hodiny, a já jsem z toho pracoval reálně třeba jen 20 minut, jinak jsem to protelefonoval. Když jsem telefon vypnul, nebo nebral, tak jsem večer ani nestihl odbavit zmeškané hovory, druhý den, už jsem to nestihl také, protože přišla nová lavina dalších hovorů.

Bohužel, pokud vám takto utíkají peníze den co den, je nutné s tím něco udělat. Buď můžu zřídit placenou linku, nebo nečekat až se lidi začnou ptát a dát jim rady a informace předem.

Placená linka mi zatím nepřijde praktická, protože většina zákazníků má moje číslo a stejně by mě nějak dohnali. Seminář mi však přijde fajn, lze udělat v době, kdy je na to čas, obsah lze přesně sestavit tak, aby byl co nejvíce efektivní a pro zákazníky přínosný. Navíc mohu současně předat jednu informaci více lidem naráz!

Navíc kurzy trávníkaření pro amatéry, pro běžné i nadšené trávníkáře v Česku nejsou. Navíc od začátku kariéry se profiluju jako průkopník věcí, které na trhu nejsou, takže i v tomto držím lajnu.

Otázka kolik lidí takový kurz může zaujmout. Sám jsem zvědavý, protože jsem si přesný průzkum na toto téma nedělal. Mám tedy nyní nabídku a už zbývá jen vytvořit poptávku 🙂

Více o obsahu semináře zde…

2 Replies to “Předávám rady a zkušenosti”

  1. Dobrý den. Jak se vám osvědčily semináře? Přihlásil se někdy někdo? Na blogu jste se o žádném uspořádaném nezmínil.

    1. Seminářům se zatím moc nevěnuji. Nedělal jsem jim téměř žádnou propagaci. Takže zatím se nám temríny ještě nenaplnil. Reakce od stávajících zákazníků byly pozitivní, ale je asi těžké udělat si čas a přijet do Prahy na půl dne. Uvidíme, zatím to je stále v nabídce.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: