Dopis: Jakou si koupit sekačku?

Založení trávníku a údržba trávníku
Založení trávníku a údržba trávníku

Pan Mansfeld mi poslal mail, který shrnuje dotazy mnohých dalších, které dostávám, proto jsme se dohodli mail zveřejnit…

Dobrý den,

zaujal mě Váš firemní web a hlavně blog. Oceňuji, že jste se zhostil „osvěty“ kolem pěstování trávníku a jeho údržby. Letos mě čeká nelehký úkol – založit u našeho RD travní porost a zařídit vše co s ním souvisí – zejména údržba. Jelikož máme společnou almu mater tak teoretické znalosti mám – i si vzpomenu jak jsem se rosil při zkoušce z trávníkářství a pícninářství… Ale k věci, konečně když jsem narazil na fundovanou osobu a ne jen fanatického distributora, tak směřuji rovnou dotaz k výběru sekačky. Vím co od trávníku očekávám, kolik do toho chci investovat, jaké jsou pro něj podmínky, osivo vybrané, závlaha zajištěná, osivo z Větrova i hnojivo od Babiše vybrané, jen zbývá ještě ta sekačka. Správně jste na blogu podotknul, že je na českém trhu produktová díra v oblasti vřetenových sekaček… A navíc moje srdce kovozemědělce a strojaře zahradníka zaplesalo, když jste se zmínil o vývoji a výrobě české vřetenové sekačky s využitím zkušeností a servisu těch zahraničních. Mužská pošetilost typu, že bych si to či ono chtěl vyrobit, mě občas přepadně a občas i něco realizuji, ale musím vědět, že to je i realizovatelné. Tento typ sekačky není ten případ. A než se ze zoufalosti vrhnu na nákup třeba takové levné Hecht 1631 3v1 anebo se skřípěním zubů mojí šetřivé manželky Allett classic 12″ s brutálním kvalitativním i cenovým skokem – tak se ptám – s čím chcete přijít vy?

Technologické a technické dotazy vynechám – Vaše know-how(3D model natož výkres a kusovník mi stejně nepošlete 😉 ), ale alespoň nastiňte čeho ta neviditelná mašina bude schopna, zda-li si na ni mám počkat anebo koupit co je.  Elektrická nebo benzínová,  na jak velké plochy, cenová kategorie,  jednoúčelová nebo kombinovatelná (stratifikace, vetrikutace), servisní intervaly na vřeteno a nůž a budu-li moci si jej přebrousit sám, když mám brusky na kulato i na plocho…?Omlouvám se za rozsáhlý mail, ale když mě to zaujalo tak píšu… Děkuji za Vaši jakoukoliv odpověď.


S pozdravem

Bc. Milan Mansfeld

One Reply to “Dopis: Jakou si koupit sekačku?”

  1. Obecně nechci příliš zveřejňovat, dokud nebude sekačka připravená na sériovou výrobu. Ale vzhledem k tomu že se to pomalu blíží, chci postupně uvolnovat detailnější informace.
    Pokud byste se rozhodoval v oblasti modelů Kensington 17K nebo 20K, tak v konkurenci s těmito modely budeme zaostávat pouze v jediném parametru (a cena by to být neměla)…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: