Galerie trávníků – část 3. dráha

Dráha - fairway
Dráha – fairway

Po odpalu by měl míček dopadnout na dráhu, což jsou plochy po nichž se pohybují hráči pěšky nebo v jejich blízkosti v golfových vozících a ze kterých jsou odpalovány míčky v průběhu hry. Mohou být rovné i zvlněné s mírnými svahy a kopečky, kde se dá pohodlně chodit a mohou tam jezdit i vozíky.

Konfigurace terénu musí rovněž umožňovat sekání vhodným žacím strojem na výšku 13-30 mm tak, aby nedocházelo ke skalpování vrcholů terénních nerovností nebo nedosekání nerovností. Posekaná hmota se nechává na pokose. Používá se většinou vřetenový žací stroj s několika vřeteny.

V plné vegetaci se seká 2-3x týdně, při soutěžích i denně. K běžnému ošetřování drah, které jsou založeny na přirozeně rostlém původním, nebo navezeném substrátu patří

fairway extrem
fairway extrem

sekání, hnojení a závlaha. Ostatní zásahy jako prořezávání, provzdušňování aj., které by trávníku rovněž prospěly, se vzhledem k pracovní a finanční náročnosti a velikosti ploch provádějí vzácněji.

Hráči se na údržbě hřiště podílejí tím, že eventuální vyseknuté drny umisťují na původní místo. Drn sice obyčejně již nepřiroste, ale tím, že chrání povrch půdy před vyschnutím napomáhá regeneraci a prorůstání výhonků okolních jedinců a zabrání vzcházení plevelů na uvolněném místě.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: