
Po odpalu by měl míček dopadnout na dráhu, což jsou plochy po nichž se pohybují hráči pěšky nebo v jejich blízkosti v golfových vozících a ze kterých jsou odpalovány míčky v průběhu hry. Mohou být rovné i zvlněné s mírnými svahy a kopečky, kde se dá pohodlně chodit a mohou tam jezdit i vozíky.
Konfigurace terénu musí rovněž umožňovat sekání vhodným žacím strojem na výšku 13-30 mm tak, aby nedocházelo ke skalpování vrcholů terénních nerovností nebo nedosekání nerovností. Posekaná hmota se nechává na pokose. Používá se většinou vřetenový žací stroj s několika vřeteny.
V plné vegetaci se seká 2-3x týdně, při soutěžích i denně. K běžnému ošetřování drah, které jsou založeny na přirozeně rostlém původním, nebo navezeném substrátu patří

sekání, hnojení a závlaha. Ostatní zásahy jako prořezávání, provzdušňování aj., které by trávníku rovněž prospěly, se vzhledem k pracovní a finanční náročnosti a velikosti ploch provádějí vzácněji.
Hráči se na údržbě hřiště podílejí tím, že eventuální vyseknuté drny umisťují na původní místo. Drn sice obyčejně již nepřiroste, ale tím, že chrání povrch půdy před vyschnutím napomáhá regeneraci a prorůstání výhonků okolních jedinců a zabrání vzcházení plevelů na uvolněném místě.