Co zákazník to zaměstnavatel

Zaměstnavatelé Tomáše Šeny a jeho spolupracovníků.
Zaměstnavatelé Tomáše Šeny a jeho spolupracovníků.

Pracujete pro jednoho zaměstnavatele? Máte jako firma jednoho hlavního zákazníka? Dost riskujete! Buď jste nenahraditelní, pak vám gratuluji nebo máte hodně odvahy.

Když jsem začal prodávat vřetenové sekačky, odmítl jsem oslovit hobby markety, aby prodávali ATCO. Jednak jsem nechtěl tuto věhlasnou značku utopit v masivním způsobu prodeje povrchními prodavači, ale hlavně jsem nechtěl riskovat, že když se market rozhodne (důvody mohou být všelijaké, nejen tržní), že už nechce odebírat, tak se nám zhroutí odbyt.

Začli jsme tedy krůček po krůčku budovat vztah s koncovými zákazníky, s vámi. Byla to investice do budoucna. Důvěru mezi zákazníkem a obchodníkem nevybudujete z měsíce na měsíc. Naštěstí ATCO bylo kvalitní zboží, které splnilo a často i předčilo odčekávání zákazníků. Vaše trávníky se zlepšily, nastala spokojenost, postupem času jste o vřetenových sekačkách začali referovat mezi svými přáteli. Ti za námi někdy přišli a i oni se stali zákazníky. Je to způsob obchodu, ketrý mi vyhovuje, protože z něj profituje jak zákazník, tak i obchodník. Využíváte pravidelně posezónní servis vřetenových sekaček, kupujete si od nás hnojiva PURE. Myslím, že za ty roky, co kolem kvalitních trávníků intenzivně pracuji, jsme se všichni posunuli o velký kus vpřed. Nejen ve znalostech, ale i v důvěře.

Když ATCO skončilo, nezavřel jsem krám a nezmizel. Dál jsem zajišťoval servis, náhradní díly, alternativní produkty, řešil záruky na vlastní náklady… Nechtěl jsem za žádnou cenu zničit tu vybudovanou důvěru a nastavenou cestu.

Vy jste moji zaměstnavatelé, je vás právě tisíc. Čím více nových zákazníků tím pro mě větší potvrzení, že má moje práce pro vás přínos. Nyní uzrál pomalu čas, abychom začli s představováním nového projektu vřetenových sekaček. V rámci toho dojde k několika změnám: současný eshop se sekačkami ATCO/ALLETT se přesune na jinou doménu, prodej hnojiv se ze starého eshopu přesune do nového eshopu na zaběhnuté doméně http://www.vretenovesekacky.cz. Tato změna nastane od 1.září 2013.

Nový eshop umožní přehlednější nákup, pohodlnější placení, lepší přístup k informacím a především postupně začne představovat novou sekačku Edwin. V rámci těchto změn, proběhne rozsáhlá informační kampaň mezi našimi zákazníky a podporovateli, proto ke konci prázdnin věnujte zvýšenou pozornost newsletterům od Mr. Lawn mowers a zákazníci obdrží klasickou poštou dopis, kde se o změnách dozví.

A protože vy jste moji zaměstnavetelé, je zcela na vás zda si mě znovu najmete i pod jinou hlavičkou než byla značka ATCO a ALLETT. Věřte, že dělám v rámci svých schopností maximum, aby se tak stalo. Pokud se tak stane, máme připravený program v rámci nového eshopu, kde se vám za vaší důvěru odvděčíme. Každá správná cesta má překážky. Jejich překonání je často bolestivé, ale pokud se zvládnou posílí to charakter. Ne nadarmo se říká, co vás nezabije, to vás posílí.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: