50 předrezervací na stole

50. předrezervace
50. předrezervace

Minulý týden přišla 50. předrezervace na novou českou vřetenovou sekačku Edwin. Je to velký úspěch. Vezmu-li v potaz, že poslané předrezervace tvoří pouze špičku ledovce, protože většina lidí, kteří se o Edwina zajímají žádnou předrezervaci neposlali, ale pouze sledují web a čekají na cenu, vlastnosti a  vzhled, tak je to velký úspěch.

Plně si uvědomuji, že předrezervace není objednávka a ve finále může být všechno jinak. Zájem lidí o Edwina beru spíše jako projev důvěry, kterou mi dáváte, za roky práce, kterou se trávníkům věnuji.

Moje úmysly proč Edwin vzniknul znáte a pokud ne, můžete se o nich dočíst v minulých příspěvcích. Když jsme v roce 2008 s Mirkem Nápravníkem začali prodávat ATCO, neměli jsme jedinou rezervaci a zájem byl v podstatě nula. Během pár měsíců se nám prodej rozjel a konec roku jsme končili s číslem prodaných sekaček, které nás vyhouplo na druhé místo v žebříčku prodejců ATCO v Evropě.

Udělám-li paralelu, že nyní máme vážný zájem 50 lidí, web nám běží na prvních pozicích v google, pojem vřetenová sekačka zná o 1000% více lidí než v roce 2008, jedná se o český moderní výrobek s vlastnostmi a službami, kterým nemůže konkurovat žádný prodejce ani rotačních sekaček, tak máme skoro zaděláno na vývěsku „LETOS VYPRODÁNO“. Je to možné? Ano je to teoreticky možné. Jediné, ale však klíčové místo výroby je totiž motor Kawasaki. Nejlepší a nejtišší motor, který jsme do Edwina mohli dát. Je z Japonska a dodací lhůta je 4 měsíce. Takže když třeba v červenci spotřebujeme všechny motory, které máme nakoupené v našem skladu a i ty další rezervované v centrálním skladu v Holandsku, přijde jejich další zásilka nejspíše až v září – říjnu…

Není možné nyní nakoupit motory na dva roky našich plánů dopředu, když ještě nevyrábíme, to není v našich silách. Takže vězte, že pokud bude delší dodací lhůta, dosáhli jsme letos našich cílů a chybí nám motory. Je to zábava, když jsme ještě nezačali vyrábět a už nás straší, jak uspokojit případný velký zájem.

Musím poznamenat, že o Edwina je zájem i v Německu a na Slovensku. Očekávání našich zákazníků a partnerů na těchto trzích je stejně velké jako v Česku a jenom se nám tím potvrzuje, že jdeme správnou cestou. Cestou kvality, originality, vlastní invence a nadstandardních služeb. Troufne si někdo ze zavedených výrobců či prodejců nám konkurovat?

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: