Jak NEbude vypadat Edwin

Jak šel čas...
Jak šel čas…

Rád bych Vám před tím než představíme Edwina ukázal, jak mohl vypadat, kdybych měl smůlu, a už ho vyráběl s některým z mých předešlých „obchodních“, mnohdy zlodějských partnerů. Berte to tak, že vám představuji SLEPÉ vývojové větve mé činnosti, nikoliv výsledek v podobě EDWINA. Omluvte zhoršenou kvalitu fotek, fotil jsem to na starý mobil, nepočítal jsem s tím, že snímky budu někdy zveřejňovat.

Kdyby se mi tenkrát v roce 2010 podařilo koupit výrobu ATCO, měl bych skvělou značku a 18 let staré modely sekaček, a to celé za desítky milionů. Za čtyři roky jsem v situaci, kdy mám skvělou sekačku, neznámou značku a celá investice kromě těch let a útrap nestála víc, než si prodejem Edwina můžeme vydělat za dva roky, i když se nám nebude dařit.

Další plus, kdybych pokračoval ve výrobě ATCO, nevěděl bych proč zadní válec pohání u Balmoralu pastorek, a proč je nastavení výšky tak složité. Nikdo by mi to neřekl. U Edwina vím přesně, proč který šoub je tam kde je, proč jsme použili takový plech a taková ložiska. Proto si myslím, že se nám bude Edwin i lépe prodávat než to bylo u Balmoralu.

A značka ATCO vs. Swardman? Nechť GGP, které značku ATCO koupilo, řekne, zda už se jim investice vrátila. Swardman je neznámá značka, ale to byl i Apple, než začal konečně vyrábět funkční věci. Nemám ambici otevřít nablískaný showroom v shopping parku, nemám chuť hrát divadlo dobře prosperující firmy, pokud tomu tak není. Jsme na začátku a vývoj Edwina stál na naše poměry hodně. Musíme se ohánět, abychom žili, musíme mít velmi spokojené zákazníky. Proto si nemůžeme dovolit, nabízet „nějakou“ sekačku. Aby se nám dobře prodávalo, musíme mít objektivně tu nejlepší (poměr cena/výkon).

Nemám zájem řešit se zákazníky vrtochy konstruktéra nebo šlendrián výroby. Chci zákazníkům prodat skvělý trávník a Edwin je jedním z klíčových střípků, bez kterého to nejde. Nadstandardní služby jako skutečná záruka 10 let, mobilní servis, náhradní stroj podobu opravy, doprava na reklamaci zdarma, doprava na posezónní servis po celé republice, to je styl obchodu a podnikání, který mě baví. Hýčkat si zákazníky mohu jen, když máme celý řetězec produktu ve svých rukách – od vývoje až po servis.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: