TopGear, když ne auto, tak sekačku

Stig z TopGerau a jeho jízda na sekačce
Stig z TopGearu a jeho jízda na sekačce

Marketing a PR výrobců sekaček sleduji dlouho a pořád mě dokáží výrobci či prodejci pobavit. Naposledy se to povedlo značce Honda s nejrychlejší sekačkou na světě (viz. článek zde).

Je jasné, že s obyčejnou sekačkou na trávu je těžké udělat díru do světa. Vždyť na světě jsou stovky výrobců sekaček (jen v ČR jich je 11). Místo, aby výrobci pracovali na parametrech, které mají pro zákazníka cenu, pracují na věcech, které jenom podtrhují jejich furiantství.

Jasně, že se lépe píše o sekačce, která jede 209 km/h, než o benzínové sekačce, která je nejtišší na světě. Otázka pro marketingové specialisty je, plní si zákazník koupí sekačky na trávu chuť po rychlé jízdě? Nekoupí si takový člověk raději Porsche? Co pak někdo, může jezdit na zahradě 200 km/h? Co si plním za přání, když si jdu koupit sekačku na trávu?

Chci hezký trávník? Obvykle ano. Kupuji si sekačku, od které mám nějaká očekávání. Vím, že pokud chci hustý trávník, musím často kosit. Budu-li často kosit, budu prudit sousedy i sebe, protože jsou sekačky hlučné. Obvykle vydávají zvuk 95 dB a mnohdy i více. 95dB to není rozhodně relax.

Edwin je nejtišší sekačka s benzínovým motorem na trhu. Hluk je podle mě parametr, ve kterém by měl zuřit konkurenční boj. Hluk by měl být to, co zákazník také porovnává. A aby nás hned tak někdo v tomto parametru nepředstihl, pracujeme na speciálním tlumiči výfuku, který z Edwina udělá úplného tichošlápka.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: