Grily Weber – dobrá práce

Grily Weber
Grily Weber

Grily Weber znal v roce 2007 pouze velmi náročný zákazník. Prodejní síť se teprve rozbíhala, ceny byly oproti nejlevnějším grilům astronomické. Grily Weber byly jednoznačně luxusním zbožím. Uplynulo 7 let a gril Weber má každá druhá zahrada. Fantastický obchodní úspěch. Gratuluji.

Nebudu zapírat, rád bych se vřetenovými sekačkami dosáhl podobného výsledku. Proto přemýšlím, kde nastal ten zlom u Webra, že se dokázal tak výrazně prosadit proti levné konkurenci. Byla to kvalita produktu a stalo by se to bez ohledu na propagaci? Nebo to byla právě propagace? Byla to osoba Zdeňka Pohlreicha, která se spojila se značkou Weber? Byli to machři na public relations? Nebo to byl schopný šéf českého zastoupení? Nebo to byl masivní rozpočet od výrobce na marketing?

Mám svůj názor, ale nechám si ho zatím pro sebe, abych Vás neovlivnil. Dokážete mi říct, jak vnímáte nyní značku Weber vy a jak jste jí vnímali před 5 lety?

6 Replies to “Grily Weber – dobrá práce”

 1. My jsme si Weber koupili kvůli Pohlreichovi a ceně. Kdyby byl předražený, tak by mu žádný Pohlreich nepomohl. 😉

 2. Dobrý den,
  tyto grily neznáme, asi nejsme takoví fandové grilování a když jsme gril kupovali, tak přišel na řadu některý, který se nám zdál opravdu dobrý (plynový).
  Nicméně k vřetenovkám máme kladnější vztah a Váš web a psaní jak se starat o trávu Vám dělá velice dobrou reklamu samo o sobě a proto i mne Edwin velice zajímá, kdy vlastně bude “sekačka” odhalena?
  Takže dle mého svou propagaci děláte asi nejlépe z branže.
  Tomáš Minarik

  1. Dobrý den pane Minariku, děkuji za pozitivní ohlas. Práce na osvětě a možností, jak být více užitečný zákazníkům, je před námi stále mnoho.
   Sekačka bude odhalená již brzy. Nezlobte se, ale dokud nemáme vše připravené, nechci říkaz přesné datum. Je to otázka dnů, max. týdnů.
   Věřím, že budete mile překvapen.
   S pozdravem Tomáš Šena

 3. Nepřál bych Vám vidět, jak probíhá spolupráce s českým zastoupením Webera. Nedodržování termínů dodávek, chybějící zboží během sezony, protěžování některých prodejců, kteří jsou dobrými známými vedení českého Webera, a mohl bych pokračovat.
  Schopný šéf českého zastoupení ? Nevím, jestli se to tak dá nazvat. Povedla se jim – a to více méně náhodu – jedna věc. Angažování Pohlreicha jako tváře grilu. Tehdy jim neskutečně pomohl. Ale dneska sami říkají, že „Zdeňka vytáhli nahoru, jinak by skončil jako Babica nebo Ridi“ 🙂
  Mall.cz už s nimi ukončil spolupráci, a neprodává je. To asi o něčem trochu svědčí ….

  1. Těžko mohu hodnotit více než jsem napsal. Pro mě to byla zavedená značka, ještě před tím, než se v kampani objevil Pohlreich. Jaký vliv to mělo na tržby netuším. To, že Mall.cz ukončil spolupráci samozřejmě o něčem svědčí. Těžko však mohu soudit o čem. Dokážu si totiž představit, že být zástupcem Webera, tak bych já nechtěl spolupracovat s Mall.cz 🙂

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: