Edwin 45 má míry 1,4 – 45 – 7,5 = štíhlá sekačka

Vřetenová sekačka Edwin - klíčové rozměry 1,4 - 45 - 7,5 cm
Vřetenová sekačka Edwin – klíčové rozměry 1,4 – 45 – 7,5 cm

Tak jsme finální podobu Edwina přeměřili a máme pro Vás finální míry: 1,4 – 45 – 7,5 cm. To v překladu znamená, že pravý okraj mezi vřetenem a vnějším rozměrem sekačky je 1,4 cm. To je šíře, kterou Edwin nedosekne u vysokého obrubníku nebo podezdívky. Konkurence se pohybuje v tomto rozměru někde kolem 7 cm, které zůstávají nedoseknuté! Nakonec jsme museli v tomto rozměru trošku přidat, abychom splnili náročné požadavky na pevnost sekačky. Myslíme totiž i na trávníkářské firmy, které sekačky neustále nakládají a vykládají z aut a tím je šasi sekačky enormně namáhané.

45 cm je rozměr záběru kosení (šíře vřetena). Tento rozměr jsme již avizovali dříve, takže jen pro upřesnění nejbližší konkurenční anglický model má záběr 43 cm. To znamená o 2 cm méně!

A třetí míra 7,5 cm je šíře levého okraje od konce vřetene k vnějšímu rozměru sekačky. Tato strana skrývá rozvody, proto je nutně širší než pravá strana. Ale i tak jsme o 2,5 cm užší než anglická konkurence.

Celková šíře Edwina se záběrem 45 cm je pouhých 54 cm. Takové ATCO nebo ALLETT u modelu Balmoral resp. Kensington se záběrem 43 cm mají šíři stroje 60 cm. Pro Vaší představu, Edwin 45 nabízí o 2 cm širší záběr a o 6 cm užší tělo. Kdyby Edwin měl záběr také 43 cm, byl by o 8 cm užší. Ale Edwin nabízí širší záběr. A to proto, že jste si ho přáli. 43 cm bylo pro mnohé málo a cenový skok na 51 cm byl zase příliš velký.

Jinými slovy Edwin 45 využivá 83% své šířky ke kosení. Edwin 55 cm dokonce 86%. Konkurence využívá  pouze 71% své šířky ke kosení resp. 75% u širšího modelu.

SHRNUTÍ: Takže přestože máme u modelu Edwin 45 o 5% širší záběr než ATCO/ALLETT 17″, tak celkové rozměry sekačky jsou o 10% užší. Prostě jsme pro Vás udělali štíhlou sekačku. A kdo je štíhlý, ten je také lehký… o tom příště.

 

6 Replies to “Edwin 45 má míry 1,4 – 45 – 7,5 = štíhlá sekačka”

  1. Tyto čísla jsou skutečně zajímavá, jsem velice zvědavý na ostatní užitečné vlastnosti a vychytávky oproti konkurenci. Držím palce ať jde vše jak má a co nejdříve ji můžete představit oficiálně.

  2. Jen tak pro zajímavost jsem si přeměřil pár rotačních sekaček a tam je hodnota nedoseknutí 25 mm. Takže Edwinových 14 mm je možná nejlepší hodnota na trhu sekaček vůbec!

  3. ano, ten 14 mm okraj je skutočne plus a podstatná konkurenčná výhoda….mám Kensington 14, ten nechava cca 7-8 cm ktorý musím zastrihať ručnými akumulátorovými nožnicami. Len aby sme sa Edwina dočkali este toto leto:)

  4. To je nadhera, nesnasim dostrihavani okraju travniku. Jenom kdy bude Edwin v nabídce ? Jsou k dispozici nejake upresnujici informace?

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: