Zpráva pro prodejce zahradní techniky

Model konvenční distribuce a moderní distribuce pro úzkou cílovou skupinu.
Model konvenční distribuce a moderní distribuce pro úzkou cílovou skupinu.

Vážení prodejci zahradní techniky, jsme potěšení Vaším velkým zájmem o prodej vřetenové sekačky Swardman. Je to pro nás důkaz, že jsme vytvořili něco, co na trhu chybí nebo není tak, jak by mohlo.

Bohužel spolupráce s nezávislými regionálními prodejci, ani velkými řetězci není v našem plánu, ani v našich cenových kalkulacích. Vybudovat funkční prodejní sítˇ jako má třeba Husqvarna, Gardena, Stiga, Viking je finančně, organizačně i časově náročné. Tyto jmenované firmy své prodejní sítě budovali leta a určitě ne každé z nich funguje úplně k jejich spokojenosti. Tyto firmy mají jedno společné, kromě toho, že vyrábějí sekačky na trávu, je to datum jejich vzniku. Všechny vznikly v době před internetem.

Pokud má firma uspět, nemyslím tím přežít, ale skutečně uspět, tak musí zvolit metody a nástroje, které konkurence nemůže použít. Jsme nová firma a je to velká výhoda. Nejsme svázaní historií, tradicí a zaběhnutými pořádky. My si můžeme zvolit takové řešení, které bude nejlepší pro zákazníky, tudíž i nejlepší pro nás.

Chceme svým zákazníkům dodávat zboží přímo z výroby, to znamená bez mezičlánků – velkoobchod a nezávislý prodejce. Kdybychom takový proces distribuce použili, naše produkty by musely být o 30 až 40% dražší. To znamená, že by se Edwin Standard prodával za cenu cca 56.000,- Kč namísto současných 39.995,- Kč.

Vážení prodejci, za cenu k 60 tisícům by poptávka značně opadla a Vám by na prodejně taková sekačka celý rok zabírala místo a těžko byste ve svém regionu hledali více než jednotky zákazníků. Odhaduji, že by to pro Vás nikdy nebyl klíčový produkt, který by stál u dveří vašeho obchodu, lákal zákazníky a dělal Vám klíčový podíl na obratu. A za takového předpokladu by hrozilo snižování cen na úkor vlastních marží, cenový boj a v důsledku úpadek kvality služeb a obchodu. Jsem přesvědčen, že pro Vás je mnohem výhodnější zastupovat firmy, jež jsou od základu na takovou spolupráci nastaveny. Swardman není vhodná značka pro tento způsob prodeje.

Svým způsobem jsme o takové spolupráci ani neuvažovali, protože jsme věděli, že malosériová kvalitní ruční výroba v Česku je nákladnější, což vynese výrobní cenu Edwina mnohem výše, než se pohybují ceny rotačních sekaček vyráběných roboticky v desetitisících kusů. Ale my jsme chtěli mít cenu na úrovni konkurenčních vřetenových sekaček. Proto náš způsob prodeje přes jediný internetový obchod je ten skutečně jediný možný způsob, který naší společnosti pasuje na míru.

I tak Vám ještě jednou děkuji za projevený zájem.
Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: