Margaret ve vývoji

Margaret z rodiny Swardman. Akumulátorová vřetenové sekačka nové generace.
Margaret z rodiny Swardman. Akumulátorová vřetenová sekačka-střihačka nové generace.

Margaret je akumulátorová vřetenová sekačka-střihačka nové generace. Vývoj tohoto modelu vřetenové střihačky již úspěšně běží. Naše Margaret je sestra Edwina.

Mají stejné geny, ale pohání je jiná energie. Zatímco Edwin vydrží na plnou nádrž benzínu kosit 3-4 hodiny. Margaret by tu samou dobu měla zvládnout na pouhé jedno nabití svých baterek. To znamená, že bude mít stejnou výdrž jako benzínový bratr Edwin.

Margaret bude umět pokosit 100 m2 trávníku, stejně jako 1500 m2. Bude to paní střihačka vhodná pro 90% okrasných trávníků, které tvoří běžné české zahrady a zahrádky.

Margaret má opět záběr kosení 45 cm a 55 cm. Což jí řadí do stejné kategorie jako je Edwin. Aby vše fungovalo jednoduše a spolehlivě, je Margaret vybavena hned dvěma elektromotory. Jeden pohání vřeteno (pracovního ústrojí) a druhý pohání pojezd. Opět, stejně jako u Edwina, vsázíme hlavně na české dodavatele. Výbava a kapacita baterií bude volitelná. V základu bude pravděpodobně jedna sada 3 baterií, za příplatek jí půjde zdvojnásobit.

Díky „porodu“ s Edwinem jsme mnohem zkušenější, proto jde vývoj dalšího modelu mnohem snadněji a rychleji. Pokud jsou na výběr dvě cesty, jedna snadná a druhá složitá, obykle beru tu složitější. Ano, trvá déle, více bolí, ale člověk na ní mnohem víc získá.

 

6 Replies to “Margaret ve vývoji”

  1. Dobry den, terminy jiz neslibuji 🙂 Radi bychom ji dostali do prodeje behem prvniho pololeti. V druhem pololeti by mel prijit do prodeje model Winston pro fotbalova hriste a extra velke zahrady.
   Hezky vecer

  1. V základu bude kvalitní olověná trakční baterie, která bude mít reálnou životnost cca 300 cyklů. To znamená, že pokud byste jedním kosením jí celou vyšťavil, tak vydrží minimálně 3 roky. Pokud máte menší plochu, tak jedno nabití může vydržet klidně 2, 3, 4 kosení. Za rok kosíte cca 50x.

 1. Dobrý den Tomáši, srdečně Vás zdravím po dlouhé době, kdy jsme se viděli u Vás a konzultovali tehdy vhodnost vřetenové sekačky pro náš trávník. Tenkrát ovšem byla pro nás benzínová (Allett) nevhodná, elektrická s kabelem také, říkal jste, že vyvíjíte ryze českou sekačku a dnes vidím, že se nám zřejmě vyplatilo počkat. Tato akumulátorová bude jistě přesně to, co potřebuji. Děkuji za to a těším se na její prezentaci.

  1. Dobrý den Jaroslave. Tak to mě těší, že jste to nepustil z hlavy. Myslím, že použité technologie u Margaret ukáží směr, kterým budeme pokračovat na dalších modelech.
   Máte se na co těšit.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: