Výroba Edwin připravená

Podívejte se na Edwina ze všech stran zde: http://v360.cz/www/3d/swardman/ferrari_red/
Podívejte se na Edwina ze všech stran odkaz zde.

Abychom mohli Edwina uvést do sériové výroby a mohli nabídnout i variace výbavy od Standard až po Grand Luxus, museli jsme sladit 25 subdodavatelů a nad to ještě vymyslet během týdne vlastní stroj na výrobu břitů do vřetene a to vše zvládnout s omezeným rozpočtem. Nad to se ještě podařilo připravit model Margaret do fáze hotové výrobní dokumentace.

Jak už to tak u mě bývá, může-li se něco zkomplikovat, zkomplikuje se to. Na druhou stranu se ukazuje, že všechny komplikace vždy byly ku prospěchu výsledku. Takže už se na ně v podstatě těším a řešíme je odhodlaně. Naposledy nás překvapilo, že jsme nedokázali najít dodavatele břitů do vřetene, který by byl schopný dodat nože v požadované kvalitě a současně za rozumnou cenu. Všichni námi oslovení výrobci nože vyráběli dost složitě a ve finále nákladně. Věděl jsem z Anglie, že jdou nože vyrábět snadno a rychle. Ale takový stroj nikdo v Česku nemá a ani nebyl nikdo z námi oslovených firem ho ochotný rychle vyrobit.

No nezbylo, než nasadit do akce Marka Votroubka a za týden byl stroj vymyšlen. Stroj na výrobu břitů. Klíčovou komponentu si nakonec budeme vyrábět sami. To znamená, že kvalita bude přesně taková, jakou budeme chtít a cena… Cena nože bude o 90% nižší, než byly nabídky na břity od dodavatelů. Takže pro Swardman výhra, pro dodavatele prohra.

Ti pružnější dodavatelé dalších dílů jsou ochotní zavést klidně další směnu, přijmout další zaměstnance. Už nyní víme, že s výrobou Edwina vznikne několik nových míst u našich dodavatelů. Budu rád, když těmto skutečným podnikatelům poděkuji za jejich schopnost jít do přiměřeného rizika velkými trvalými objednávkami.

A tato akce kolem výroby byl poslední krok, kdy jsem konečně pochopil Tomáše Baťu v další dimenzi. Dlouho jsem totiž nechápal, proč jako „švec“ začal stavět domy, nemocnice, silnice, stroje, měl vývoj materiálů… Protože, kdyby čekal až mu to zajistí dodavatelská firma, život by mu protekl mezi prsty a on by byl pořád na počátku. Bylo, je a bude těžké najít nějakou jinou firmu, která bude nadšeně realizovat sny někoho jiného. Když už najdete jednu, nenajdete další navazující, vždy se najde někdo s důvodem, proč to nejde. A plýtvat energií na to, přesvědčovat, že to jde, je z mého pohledu to nejhorší.

Aktuálně připravujeme oficiální focení Edwina. Následně se budete moci přijít na Edwina podívat a osahat si ho. A pro ty, kteří nebudou chtít přijít osobně, připravujeme Edwina v reálném pohledu 360° na webu. Ochutnávku této nové internetové prezentace přinášíme již nyní v modelu ZDE. Sekačku si můžete otočit 360°dokola, na tabletu stačí táhnout prstem a Edwin se otáčí.

První smontované sekačky ze sériové výroby budou hotové na konci ledna. Výrobní kapacitu pro první čtvrtletí počítáme na 25 ks týdně. To znamená, že do konce března bude vyrobeno celkem 225 – 250 ks sekaček Edwin. Výrobní cyklus se bude střídat dle šíře záběru 45 cm jeden týden a 55 cm druhý týden. Výrobní kapacita se může pro druhé čtvrtletí rozšířit klidně o 100%. Záleží na poptávce, dodávkách motorů z Japonska a rozběhu výroby akumulátorového modelu Margaret.

Je nám již nyní jasné, že poptávka bude vyšší než naše počáteční výrobní kapacita. Ale chceme začít klidněji, aby vše probíhalo důkladně a mohli jsme se všemi dodavateli najít společný rytmus. Obzvláště nechceme riskovat v dodávkách na export, protože řešení reklamací v zahraničí by bylo výrazně nákladnější a organizačně náročné.

Teď teprve firma Swardman ožije. Ožije novými kolegy, rozběhnou se všechny procesy, svým způsobem Edwin vdechne život i společnosti.

 

2 Replies to “Výroba Edwin připravená”

  1. Nože i celá vřetena se vyrábí v Třineckých železárnách pro několik světových značek. Předpokládám, že jsou kvalitní (když jich produkují takové počty) a za rozumnou cenu.

    1. Ano, víme, ale zrovna oni jsou jedna z těch firem, které by hrozně rády spolupracovaly, ale… Ale nenajdou si ani čas připravit seriozní nabídku. Nebo řeknou, nemáme čas, vzorky by byly za půl roku, atd. Ale díky za tip.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: